Anasayfa Emek Eğitim-Sen : Eğitim emekçilerine uygulanan mobbinge, hakaretlere ve küfürlere sessiz kalmaz

Eğitim-Sen : Eğitim emekçilerine uygulanan mobbinge, hakaretlere ve küfürlere sessiz kalmaz

Paylaş

Eğitim emekçilerine yönelik hakarette bulunduğu ileri sürülen Dersim Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Yalçın Fırat ile eğitimciler üzerine baskı oluşturduğu belirtilen Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Bahri Baykara, Eğitim Sen üyeleri tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde protesto edildi.

Dersim’de Eğitim Sen üyeleri, eğitim emekçilerine yönelik hakarette bulunduğu ileri sürülen Dersim Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Yalçın Fırat ile eğitimciler üzerine baskı oluşturduğu belirtilen Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Bahri Baykara protesto etmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya geldi. “Eğitim emekçilerine mobbing uygulayan, küfür ve hakaret eden ve Dersimlileri aşağılayan idareci istemiyoruz” yazılı pankart açan sendika üyeleri, “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Direne direne kazanacağız” sloganları attı.

Eğitimciler adına bina önünde basın açıklamasında bulunan KESK Dersim Dönem Sözcüsü Hasan Ölgün, son aylarda bazı idarecilerin tutumları, davranışları ve makamlarından dolayı sahip oldukları yetkilerini kötüye kullandıklarını, bunun sonucunda eğitim emekçilerinde büyük tepkiler oluştuğunu ifade etti.
680x680nc-der-050315-aciklama1
İsmet İnönü Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Bahri Baykara’nın eğitimcilere yönelik art niyetli tutumlarından kaynaklı eğitimcilerin bu uygulamaları kabul etmeyerek ilgili makamlara şikâyette bulunduklarını da aktaran Ölgün, “Bu okulda kaç aydır eğitim ortamını sabote eden bu şahıs ile ilgili makamlar tarafından korunarak eğitimin yok edilmesi ne yazık ki tercih edilmiştir” dedi. Eğitim-Bir-Sen Dersim Temsilcisi olduğu iddia edilen Murat Şahin’in ise okuluna yeni atanan Eğitim Sen’in üye öğretmenlerine küfür ettiğini söyleyen Ölgün, Murat Şahin’in hükümet yanlısı sendikanın yöneticisi olmasının verdiği özgüvenle öğretmenlere küfür ettiğini ifade etti.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olan Yalçın Fırat’ın da Eğitim Sen Şube üyelerinin de bulunduğu AR-GE toplantısında, Dersim’de görev yapan eğitim emekçilerinin idarecilere karşı saygının ne olduğunu bilmediğini ve “terbiyesiz”, “edepsiz” gibi hakaret içeren sözler sarf ettiğini belirten Ölgün, “Toplantıda ‘Devletin otoritesinin nasıl olduğunu göstereceğim’ ifadelerini kullanmıştır. 90 yıldır devletin otoritesini zaten hiç eksik etmeyen zihniyetin bugün Milli Eğitim’de temsil etmesini kabul etmiyoruz ve kınıyoruz” dedi.

Ölgün, açıklamasının eğitim emekçilerine uygulanan mobbinge, hakaretlere ve küfürlere sessiz kalmayacaklarını ve her türlü demokratik tepkilerini göstermeye devam edeceklerini vurgulayarak sözlerini tamamlaması sonrası sendika üyeleri bina önünden ayrıldı.DERSİM (DİHA)

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here