Anasayfa Haber Eğitim Sen: “Mücadeleyi büyütüyoruz!”

Eğitim Sen: “Mücadeleyi büyütüyoruz!”

Paylaş

ANKARA (DİHA) – Eğitim Sen Genel Merkezi, eğitim emekçilerine yönelik baskı ve saldırılara karşı direnmeye devam edeceklerini ve demokrasiden yana olan tüm kurumlarla mücadeleyi büyüteceklerini duyurdu.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) eğitim iş kolunda görevden alınan 11 bin 500 üyelerine yönelik basın açıklaması yaptı. Eğitim Sen Genel Merkez binası önünde yapılan açıklamaya, Eğitim Sen MYK’sı ve Eğitim Sen’in bütün şube başkanları, yönetici ve çalışanları katıldı. Açıklamada sık sık, “Yaşasın örgütlü mücadelemiz”, “Zafer direnen emekçinin olacak” sloganları atıldı. Açıklamayı yapan Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, hükümetim tüm baskı ve saldırılarına karşı direnmeye devam edeceklerini belirtti.

Karaca, “Eğitim Sen, Tüm Öğretmenler Sendikası (TÖB) ve Tüm Öğretmenler Birleşme ve Dayanışma Derneği (TÖB DER) devrimci geleneğine sahip; darbeci geleneklere boyun eğmeyen, zalimlerden aman dilemeyen örgütümüz Eğitim Sen, bugün de faşizmin topyekûn saldırılarına karşı dimdik, korkusuzca, bir arada, kol kola onurlu direnişini devam ettiriyor” dedi.

‘Eğitimciler ile dayanışma içerisinde olacağiz’

Açığa alınan eğitim emekçileri ile dayanışma içerisinde olmayı sürdüreceklerini sözlerine ekleyen Karaca, “Bizler dünün emeğini yaratanlar olarak, bugünün de direnişini gerçekleştirenler olacağız. Her arkadaşımızın ailesini, çocuklarını, öğrencilerini asla mağdur ettirmeyeceğiz. Hukuki ve maddi olarak büyük dayanışmalarla yanlarında olacağız” şeklinde konuştu.

‘Mücadeleyi büyütüyoruz’

Karaca, Türkiye’deki emekten, barış ve demokrasiden yana olan tüm kurumlarla görüştüklerini ve mücadeleyi en iyi şekilde büyüteceklerini ifade etti. Karaca, “Diplomatik anlamda uluslar arası tüm kurumlarla görüşüyoruz ve ciddi bir planlama içindeyiz” diyerek, uygulamalara teslim olmayacaklarının mesajını verdi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here