Anasayfa Haber Eğitim Sen Şırnak Şubesinden , çığlık ” büyük saldırı hazırlığı” var

Eğitim Sen Şırnak Şubesinden , çığlık ” büyük saldırı hazırlığı” var

Paylaş

  Eğitim Sen Şırnak Şubesi, Cizre ve Silopi’de yaşanan yoğun askeri sevkiyattan sonra öğretmenlere izin verilmesi ve yurtların boşaltılmasının, katliam hazırlığı yapıldığının göstergesi olduğuna dikkat çekti.

Eğitim Sen Şırnak Şubesi, Cizre ve Silopi de yaşananlara ilişkin şube basında açıklama yaptı. Şube Başkanı Serhat Uğur, Cizre ve Silopi’de yaşanan yoğun askeri sevkiyattan sonra Şırnak Valiliği’nin öğretmenlere süresiz izin verilmesinin hiçbir yasal dayanağının olmadığını ifade etti. Uğur, öğrenci yurtlarının Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından boşaltıldığını ve devlet hastanelerine gönderilen resmi yazıda ise “personeliniz ve malzemeleriniz hazır olsun” denildiğini hatırlattı.

‘Milli Eğitim Bakanlığı suç işliyor’Bölgede her gün yeni bir hak ihlali ile karşı karşıya kalındığını ifade eden Uğur, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bölgede uygulanmaya koyulan savaş politikasının aracısı haline dönüştüğüne vurgu yaptı. Uğur, “Çocukların sınav dönemi var öğrencilerin öğretmene en çok ihtiyaç duyulduğu andır. Öğretmenlerin bölgeden uzaklaştırmalarının da bir sebebi var. O da bölgede büyük bir katliam hazırlığının yapılmasıdır. Bizler bu politikaları kınıyoruz ve lanetliyoruz” diye konuştu.Diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here