Anasayfa Haber Eğitim-Sen: Sosyalist üyelerimiz açığa alındı

Eğitim-Sen: Sosyalist üyelerimiz açığa alındı

Paylaş

Eğitim-Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz, sosyalist ideoloji ve yaşam biçimine sahip olan 4 üyelerinin, FETÖ soruşturması kapsamında açığa alındığını söyledi. Karagöz, 15 Temmuz darbe girişimini kendilerinin de kınadığını belirterek “Buna anlam veremiyoruz” dedi.

 Eğitim-Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz, 15 Temmuz darbe girişimini kendilerinin de kınadığını, buna rağmen üyelerinin açığa alınmasına anlam veremediklerini belirtti. Karagöz şöyle konuştu:

“Öğretmen olarak atandıkları gün itibariyle sendikamız üyesi olan, emek ve demokrasi mücadelemizin öznesi haline gelmiş Ali Yergök, Ramazan Gülbaş, Halil İbrahim Kuşçu ve Fatma Kurt arkadaşlarımızın yıllardır mücadele ettiği FETÖ ile ilişkilendirilerek açığa alınması eşyanın tabiatına aykırıdır. Arkadaşlarımızın açığa alınması FETÖ ile mücadele değil, cadı avıdır.”

Darbe ile kesin ilişkisi olanların görevden alınmasını desteklediklerini belirten Karagöz sözlerini şöyle sürdürdü:

“15 Temmuz darbe girişiminden bu yana 100 binlerce kamu çalışanı önce açığa alındı, daha sonra büyük bir çoğunluğu ihraç edildi. Darbe ile ilişkileri somutlaştırılıp görevden alınanlara evet diyoruz. AKP; bilimsel, laik ve anadilde eğitim ilkemizden, iş güvencemizden ve toplumsal barıştan asla vazgeçmeyeceğimizi artık bilmelidir. Yoksa devlet bugün olduğu gibi kendi eliyle binlerce masum yurttaşını mağdur etmiş olur.”

Açığa alınan Ali Yergök, Ramazan Gülbaş, Halil İbrahim Kuşçu ve Fatma Kurt ise kendilerinin bugüne kadar FETÖ ile bir ilişkilerinin olmadığını sosyalist düşünceye sahip öğretmenler olduklarını söyledi.logo

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here