Anasayfa Haber Eğitim Sen’den açığa alınan üyeleriyle dayanışma konseri

Eğitim Sen’den açığa alınan üyeleriyle dayanışma konseri

Paylaş

ÖZGÜRLÜKÇÜ SOL- 15 Temmuz darbe girişimi sonrası “cadı avı” başlatan AKP Hükümeti, 9 bin 400 Eğitim Sen üyesini açığa aldı. “Hedef tahtasına” konulan Eğitim Sen, üyelerine destek için “Dayanışma Konseri” düzenleme kararı aldı.
Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenecek konser yarın saat 19.00’da başlayacak. Dayanışma Konserinde Metin Kemal Kahraman ve Yeni Türkü’nün sahne alacak. Etkinlikte, açığa alınan ve meslekten ihraç edilen Eğitim Sen üyeleri de söz alacak.

Davetlisiniz
Eğitim Sen yöneticileri tarafından bu dayanışma etkinliğinden bir dayanışma mesajı çıkmasının hedeflendiğini belirtilerek şunlar kaydedildi:
“Açıkta olan ve ihraç edilen üyelerimizle dayanışma amacı ile düzenlediğimiz ‘Dayanışma Konseri’ sendikamıza dönük tasfiye hareketine karşı güçlü bir birlik, mücadele ve dayanışma mesajı olacaktır. Mücadele arkadaşlarımız, dostlarımız, kitle örgütlerinin temsilcileri ve siyasi partilerimizin katkıları ile direnenlerin ve mücadele edenlerin en sonunda kazanacağı gerçeğini hep beraber dillendireceğiz. Tüm dostlarımız bu şenliğe davetlidir.”

Facebook’tan Canlı Yayın

Konuyla ilgili twitterden duyuru yapan Eğitim Sen genel merkezi, 26 Ekim Çarşamda günü saat 19:00’da düzenlenecek konserin https://www.facebook.com/EgitimSenGenelMerkez/ adresinden canlı olarak yayınlanacağını açıkladı.

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here