Anasayfa Haber Ekonomik zirvede Eski ”sosyalist”Cemil Ertem de bulundu.

Ekonomik zirvede Eski ”sosyalist”Cemil Ertem de bulundu.

Paylaş

ÖZGÜRLÜKÇÜ SOL HABER ANALİZ – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’la dün akşam gerçekleşen görüşmesi iki buçuk saat sürdü.

Başçı,130 sayfalık sunum yaparak Merkez Bankası’nın belirlediği politika faizi dışında piyasa ve kredi faizleri ile yatırımları nelerin etkilediğini de anlattı.

Görüşmede, Babacan ve Başçı’nın yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlarından Yiğit Bulut ve Cemil Ertem de bulundu.

Başçı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “yüksek enflasyon yüksek faizin sonucudur” tezine karşın sunumunun 19. sayfasında yer alan bu grafikle “yüksek faiz, yüksek enflasyonun sonucu” demiş oldu.Faiz tartışmalarınıda “Vatanı satmak yüksek faizle olur” diyen  Cumhurbaşkanına cevap verilmiş oldu.

indir

Toplantıda eski solcu ,eski sosyalist ve  eski bir sosyalist parti üyesi  Cemil  Ertem’in de Hazır bulundu. Sonra dan hızlı küresel sermayeci olan Cemil Ertem   toplantıda , Kimin vatana ihanet ettiğini uzun uzun anlattı mı ? Raraporda 19. sayfada enflasyonun vatana ihanet ettiği tespiti grafikle gösterildi mi?Merak konusu oldu.

Toplantı saati  ve açıklamalar piyasaları ürkütmeyecek şekilde ayarlandı.

Halka gereceği söyleyemezler  , Küresel sermayenin programını uygulayan merkez bankası  yurttaşlarımızın lehine karar alamaz.Cumhurbaşkanına  çok iyi bildiği  sermaye programı bir kez daha anlatılmış oldu.

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here