Anasayfa Forum Elif Konur davasında ‘ağırlaştırılmış müebbet’ istemi

Elif Konur davasında ‘ağırlaştırılmış müebbet’ istemi

Paylaş

  İzmir’de geçtiğimiz Temmuz ayında eşi Elif Konur’u bıçaklayarak katleden sanık Savaş Kocabaş hakkında savcı “ağırlaştırılmış müebbet” cezası talebinde bulundu.
İzmir’in Bayraklı ilçesinde geçtiğimiz Temmuz ayında eşi Savaş Kocabaş tarafından bıçaklanarak katledilen Elif Konur davasının ikinci duruşması İzmir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkemeye tutuklu sanık Savaş Kocabaş ve avukatı ile Konur ailesi ve avukatları hazır bulundu.Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu KJA üyelerinin de takip ettiği duruşma kimlik tespiti ile başladı. Duruşmanın başında Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun davaya müdahil olma yönündeki talebi, mahkeme heyetinden geri çevrildi.

Geçilen yargılamada ise ilk duruşmada sanık Savaş Kocabaş’ın savunmasının alınmış olması nedeniyle Elif Konur’un annesi Gülşah Konur dinlendi.

Anne Gülşah Konur, evlilik sürecini anlattığı kızının hayat dolu bir kadın olduğunu söyledi. Sanık Savaş Kocabaş’ın kızlarını kandırdığını söyleyen Anne Konur, “Ne Savaş ne de ailesi bu evliliğe sahip çıkmadı. Savaş kızımı kandırdı ve katletti. En büyük cezayı almasını istiyorum” dedi.
Annenin ardından baba Salim Konur dinlendi. Kızı Elif’in evlilik sürecine ilişkin bilgisinin olmadığını dile getiren baba Konur, “Kızımı kandırdı ve katletti. Cezasını almasını talep ediyorum” dedi.

Anne ve baba Konur’ların dinlenmesinin ardından avukatların talepleri alındı. Ardından mütaalası istenen iddia makamı, suçu işleyiş şeklini de göz önüne alarak sanık Savaş Kocabaş için “Kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi.

Savcının mütaalasının ardından duruşmaya kısa bir süre ara veren mahkeme heyeti, bir sonraki duruşmayı 28 Aralık tarihine erteledi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here