Anasayfa Emek Emek örgütleri “Savaşa karşı barış” çağrısıyla 29 Aralık’ta greve gidiyor

Emek örgütleri “Savaşa karşı barış” çağrısıyla 29 Aralık’ta greve gidiyor

Paylaş

ÖZGÜRLÜKÇÜ SOL- DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’den oluşan emek örgütleri, giderek ağırlaşan savaş sürecine karşı “Savaşa karşı barış” şiarıyla 29 Aralık Salı günü greve gidecek.

AKP hükümetinin 7 Haziran seçimlerinden sonra giderek derinleştirdiği savaş politikaları nedeniyle çok sayıdaki Kürt ilinde ve ilçelerde sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, yasak günlerce sürmüştü.

Başta Diyarbakır, Mardin, Şırnak illeri ve bu illere bağlı ilçelerin çoğunda devam eden sokağa çıkma yasağı ile birlikte ordu ve polis güçlerinin saldırılarında onlarca sivil hayatını kaybetmiş, sokağa çıkma yasağı ve can kayıpları içinde bulunduğumuz günlerde de artarak devam ediyor.

Eğitim Sen, daha önce aldığı kararla, önce 21 Aralık günü bir saatlik iş bırakma eylemi yapmış, ardından da bütün şube yöneticileriyle birlikte Mardin ve Nusaybin’e giderek sokağa çıkma yasağı ve on binlerce öğrencinin öğrenim hakkının engellenmesini “Yaşamı ve yaşatmayı savunalım” çağrısıyla protesto etmişti.

29 Aralık Salı günü 1 günlük grev kararı 

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’den oluşan emek örgütleri “Savaşa karşı barış” şiarıyla bir dizi eylem yapma kararı aldı. Bu kapsamda yapılan açıklamada “SAVAŞA KARŞI BARIŞ İÇİN 29 Aralık 2015 Salı günü KESK-DİSK-TMMOB-TTB olarak üretimden gelen gücümüzü kullanarak hizmet üretmeyeceğiz. Aynı gün, yerellerin belirleyeceği saat ve merkezi yerlerde kitlesel basın açıklamaları yapılacaktır.” denildi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here