Anasayfa Demokratik Emek Meclisi Emek örgütlerinden Barış Mitingi’ne çağrı  

Emek örgütlerinden Barış Mitingi’ne çağrı  

Paylaş

 TMMOB, DİSK, KESK ve TTB, “Savaşa İnat barış hemen şimdi!” sloganıyla 10 Ekim Cumartesi günü Ankara’da yapacakları “Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi”ne katılım çağrısı yaptı.

TMMOB, DİSK, KESK ve TTB, “Savaşa İnat barış hemen şimdi!” sloganıyla 10 Ekim Cumartesi günü Ankara’da yapacakları “Emek, barış ve demokrasi mitingi”ne çağrı yapmak amacıyla Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde basın toplantısı gerçekleştirdi. Basın açıklamasını okuyan TMMOB İstanbul İl koordinasyon Kurulu Sekreteri Süleyman Solmaz, “Savaşa karşı barışı savunmak, sarayın saltanatına son vermek, silahların kahredici sesini susturmak ve eşit, özgür, demokratik, laik ve bağımsız bir Türkiye için 10 Ekim’de Ankara’da yapılacak olan mitinge bekliyoruz” sözlerile mitinge katılım çağrısı yaptı.

‘Yaşamın varlığı için barış demek şart’

Solmaz’ın ardından söz alan Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İstanbul Şube Başkanı Beyza Metin, Cizre’de yaşananların emek örgütlerini utandırdığını ifade ederek, “Biz onurlu bir barışın mücadelesini vereceğiz” dedi. İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Cemal Gökçe de, çocukların ve gençlerin geleceği için mitinge katılma çağrısını yaparak, “Halkımızın geleceğini hep birlikte kurtaralım” dedi. Ülkenin temel sorununun barış ve demokrasi olduğunu vurgulayan Maden Mimarlar Odası İstanbul Şube Başkanı Nedret Durukan ise, “Barış, özgürlük ve demokrasi için alanlarda daha güçlü ve gür bir sesle haykıracağız” dedi.

‘Önce yaşam ve insan demek için barış diyoruz’

Son olarak konuşan Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şube Başkanı Sami Yılmaztürk de “Ülkemizde yaşamın varlığı için önce yaşam ve insan demek için barış diyoruz” diyerek barış mitingine katılım çağrısı yaptı.  (DİHA)

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here