Anasayfa Köşe Yazıları Emin Ekinci yazdı: Vicdanı olmayan bir toplum ne zamana kadar yaşayabilir?

Emin Ekinci yazdı: Vicdanı olmayan bir toplum ne zamana kadar yaşayabilir?

Paylaş

Örgütlü, bilinçli ve kazanmaktan başka şansı olmayan bir halkın yenileceğini sananlar, yanıldığınızı er ya da geç görecesiniz!

Diyelim ki bir halkı itaat ettirmeyle aklınızı bozdunuz, diyelim ki bir halkı toptan yok etmeyi aklınıza koydunuz. Peki, yaşatamadığınız bir halkın üzerinde iktidarınızı nasıl sürdüreceksiniz?

Yaşamayan insanlar, itaat etmez, edemez ki.

Ey muktedirler; ölümden medet umacak kadar mı zıvanadan çıktınız? Bunca zulüm ve bunca ölüm yetmedi mi daha?

Günlerce yaşadığı mahallenin sokaklarında vurulmuş yatan insanların gömülmelerine bile izin vermeyerek nasıl bir insanlık düşmanlık ektiğinizi anlamanız için hangi acılara tanık olmalısınız?

Bunca vicdansız, insafsız ve ahlaksız uygulamalarla bu ülke insanlığını nasıl bir travma altında bıraktığınızı biliyor musunuz?

Vicdanı ve insafı olmayan bir toplum ne zamana kadar yaşayabilir? Siz bu ülkeyi bölüyorsunuz. Bu ülkenin insanlarını, acılarını bölüyorsunuz. Geleceğimizi, çocuklarımızın geleceğini büyük ve ağır bir töhmet altında bırakarak harap ve bitap düşürüyorsunuz.

Umudu, sevgiyi ve hayal gücünü yok ederek toplumu sakatlıyorsunuz. Yaratıcılığı yok ederek, körelterek toplumu felç ediyorsunuz.

Ama insanlıktan ve umuttan başka yolu olmayanlar bütün bu çılgınlığa asla izin vermeyecekler ve var olan gücü büyüterek ölümün karşısında yaşamı savunmaya, barışı savunmaya devam edecekler

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here