Anasayfa Haber Emin Özüdoğru yazdı:Doğum Günün Kutlu Olsun Kardeşim Sinan Kazım

Emin Özüdoğru yazdı:Doğum Günün Kutlu Olsun Kardeşim Sinan Kazım

Paylaş
Sevgili can parçam Sinan’ım sen bu halkın önünde hiç bir suç işlemeden tertemiz ruhunla aramızdan aldılar. Sen hep yaşatılıyor ve anılıyorsun. 66. doğum günün kutlu olsun.

Kızıldere’de, 30 Mart 1972’de on devrimci önderi, Mahir Çayan, Ömer Ayna, Cihan Alptekin, Sinan Kazım Özüdoğru, Nihat Yılmaz, Saffet Alp, Ertan Saruhan, Ahmet Atasoy, Sabahattin Kurt, Hüdai Arıkan’ı kimler eden katlettiler?

Suçları ne idi?

1) Emek sermaye arasındaki emek üzerinden katmerli kar sağlayan kapitalizmin elde ettiği artı değerleri insanca paylaşmayı sağlama mücadelesi;

2) Toprak ağalarının köylünün elinden topraklarını alıp köylüyü köleleştirmekten kurtarıp işlene toprağın gerçek sahibi olan köylüye verme mücadelesi;

3) Tarım emekçilerinin ürettikleri tütün, fındık, pamuk, buğday ve benzeri mahsül’leri tefecilerin elinden kurtarıp üretenlerin kazançlarını gerçek sahiplerine verilmesini sağlama mücadelesi;

4) Özellikle bu genç kuşağın eğitim sistemindeki çarpıklığın düzeltilip üretken bir nesili toplum içine katma mücadelesi…

Daha bir çok problemlerin insani değerlere kavuşması amacıyla kendi istikballerini toplumun istikbali içinde temin edip mutlu bir topluluğa kavuşma mücadelesi verirken bakın neler oldu:

Önce 1965 yılında iktidara gelen Adalet Partisi (AP) milletvekilleri TBMM’de kendilerine muhalefet eden Turbine İşçi Partili (TİP) milletvekilleri hastanelik edene kadar dövdüler.

Yetmedi halkın muhalefetini sindirmek için polis teşkilatını yenileyip çevik kuvvet ve özel harp dairesi ihdas edilip illegal kontr gerilla örgütüyle işkence ve ölüm timi oluşturdular. Amerika’da eğitim alan bu kadrolarla rejimlerini koruma telaşına düştüler.

Konunun esasına bakacak olursak, 68 kuşağının genç beyinlerinden fışkıran toplumun insanca yaşamasını kendilerine şiar edinen bu kuşağı yargılamak için suç unsuru bulamayınca halkın içinden alarak taammüden katlettiler.

Yasalarımızda ve anayasamızda yeri olmayan bu timde görev alan faillerin açığa çıkarılmalı; bu fiilleri işleyenler yargılayıp Türkiye halkının ve de uluslararası kuşkuların ortadan kaldırılıp halkın rahatlaması sağlanmalıdır.

Sevgili can parçam Sinan’ım sen bu halkın önünde hiçbir suç işlemeden tertemiz ruhunla aramızdan aldılar. Sen hep yaşatılıyor ve anılıyorsun.

66. doğum günün kutlu olsun!

Abi’yin Emin, 3 Mart 2015 (EÖ/HK)

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here