Anasayfa Haber Erciyes Dağı’ndan halkların kardeşliği mesajı

Erciyes Dağı’ndan halkların kardeşliği mesajı

Paylaş

 

 

der-31-10-15-erciyes-dagi-baris-pankart2

Erciyes Dağı’na tırmanan dağcılar, dağın zirvesinde “Dünyada ve Türkiye’de sevgi barış ve kardeşlik. Halkların kardeşliği sözlerle biten bir cümle değil, kalpte atan bir sevgi çemberi olmalıdır” yazılı pankart açtı.

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından organize edilen sonbahar dağ tırmanışının adresi 3 bin 917 rakım yüksekliği bulunan Erciyes Dağ’ı oldu. İki gün süren dağ tırmanışına Türkiye genelinden 102 dağcı ve çevre aktivistleri katıldı. Tırmanışa katılanlar arasında bulunan Dersimli 10 çevre aktivisti, dağın zirvesinde “Dünyada ve Türkiye’de sevgi barış ve kardeşlik. Halkların kardeşliği sözlerle biten bir cümle değil, kalpte atan bir sevgi çemberi olmalıdır” yazılı pankart açarak, katliamların yaşandığı Türkiye’de barış ve kardeşliğin hakim olması temennisinde bulundu.

‘3 Bin 917 rakımda kardeşliği haykırmak müthiş’

der-31-10-15-erciyes-dagi-baris-pankart3

2 gün süren dağ tırmanışında Erciyes Dağı’nda kamp kuran çevreciler, dağın zirvesini 11 saatte tamamladı. Tırmanışta yer alan Dersim Çevre Aktivisti İsmail Ateş, “3 bin 917 rakımlık dağda halkların kardeşliğini ve eşitliğini haykırmak müthiş bir duyguydu. Oraya gelen hersek farklı pankartlar açtı. Bizde duyarlılık oluşturmak için böyle bir pankart hazırladık kendimize ve pankartımızı açtık. Pankarttaki mesaj, Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu şeydir. Orada bulunan insanların da oldukça dikkatini çektik” dedi.

der-31-10-15-erciyes-dagi-baris-pankart1

 

 

dihader-31-10-15-erciyes-dagi-baris-pankart

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here