Anasayfa Haber Erdoğan mitingine Katılım için Okullara”Zorunlu’talimatlı davet !..

Erdoğan mitingine Katılım için Okullara”Zorunlu’talimatlı davet !..

Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2 Mayıs’ta Diyarbakır’da gerçekleştireceği miting öncesi Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda görev yapan idareci ve memurlara mitinge katılmaları yönünde mesaj çekti. Davet adıyla gönderilen mesajda “Katılımın sağlanması gerekmektedir” denilmesi ise talimat olarak yorumlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2 Mayıs’ta geleceği Diyarbakır’da yoğun güvenlik önemleri alınırken, kentte bulunan resmi kurumlar da mitingin kalabalık geçmesi amacıyla harekete geçti. Milli Eğitim Müdürlüğü, okullarda görev yapan idareci ve memurlara kısa mesaj yoluyla mitinge katılmaları yönünde telkinde bulundu. Çınar ilçesinde okullara gönderilen mesajların diğer tüm ilçe milli eğitim müdürlüklerinden de gönderildiği belirtiliyor.

Gönderilen mesajda şu ifadelere yer verildi: “Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan 02 Mayıs 2015 Cumartesi günü saat 17.00’de İstasyon Meydanı’nda ilçemiz kurumları toplu açılış töreninde bulunulacaktır. Tüm okul ve kurum idarecilerimiz törene davetli olup katılımın sağlanması gerekmektedir”

‘AKP yöneticileri gibi çalışıyorlar’

Konuya ilişkin konuşan Eğitim-Sen Diyarbakır Şube Eşbaşkanı Yıldırım Arslan, milli eğitimin AKP yöneticileri gibi çalıştığını belirterek, önceki dönemlerde de buna benzer örneklerin yaşandığını ve kimi yerlerden taşımalı sistemle miting alanlarının doldurulduğunu ifade etti. Arslan, milli eğitim müdürlüklerinin eğitim alanında yaşanan devasa sorunlara çözüm geliştirmek yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelişinde miting alanının doldurulması için böylesi bir endişeye girmiş olmasının da kabul edilemez bir durum olduğunu belirtti.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here