Anasayfa Forum ESP ve SGDF’lilere yönelik operasyona Dersim’den tepki

ESP ve SGDF’lilere yönelik operasyona Dersim’den tepki

Paylaş

 ESP ve SGDF yönetici ve üyelerine yönelik gözaltı operasyonu Dersim’de partililer tarafından protesto edildi.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ve partinin gençlik örgütü olan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) yönetici ve üyelerine yönelik bu sabah İstanbul merkezli olmak üzere birçok kentte yapılan operasyonlar Dersim’de protesto edildi. Seyit Rıza Meydanı’nda toplanan partililer, gözaltı operasyonlarına dair “Katliamlarınız, gözaltı ve tutuklamalarınız yıldırmadı, yıldırmayacak” yazılı pankart açıp, açıklama yaptı.

Açıklamayı yapan SGDF üyesi Elif Çelik, baskınlarda gözaltına alınan arkadaşlarının Suruç’ta katledilen 33 sosyalistle birlikte yola çıkanlar olduğunu ifade etti. Çelik, “Kobanê’nin inşası için giderken katledilenlerin davasını örtmeye çalışan, dosyaya gizlilik kararı koyan, DAİŞ işbirliği ile alenileşen AKP iktidarı, Suruç’ta katledemediklerini şimdi gözaltına alıyor” dedi.

Bu saldırıyla birlikte sosyalist gençlerin mücadeleden alıkoyulmak ve hizaya çekilmek istendiğini söyleyen Çelik, “SGDF ise defalarca kez yılmayacağını, her saldırıya mücadeleyi daha fazla büyüterek yanıtlayacağını ilan etmiştir. Gözaltılar, özgürlük ve sosyalizm için çıktığımız yoldan alıkoyamayacak, her yerde direniş sürecektir. Gözaltı saldırısı durdurulmalı, gözaltına alınan sosyalistler serbest bırakılmalıdır” diye konuştu.

Yapılan açıklama sonrası atılan sloganlarla protesto son buldu.DERSİM (DİHA) 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here