Anasayfa Haber Fazıl Türk: Sırada Narkotik Şube mi var?

Fazıl Türk: Sırada Narkotik Şube mi var?

Paylaş

MERSİN (DİHA) – Akdeniz Belediye Eşbaşkanı M. Fazıl Türk, TEM Şubesi tarafından belediyelerine yapılan operasyonun üzerinden 20 gün geçmeden bu kez KOM Şubesi’nin operasyon düzenlediğini belirterek, “Şimdi ise merakla bekliyoruz, TEM ve KOM şubeden sonra sırada acaba Narkotik Şube mi var” diyerek tepki gösterdi. Meydan okuyan Türk, “Birileri kamu zararı, haksız kazanç veya yolsuzluk arıyorsa, Bakanlıkların, İller Bankası’nın ve iktidar partisine mensup belediyelerin ihalelerine baksın ve bizim ihalelerimizle karşılaştırsın” dedi.

Mersin’de Akdeniz Belediyesi’ne yönelik yapılan ikinci baskınla gözaltına alınan Akdeniz Belediye Eşbaşkanı M. Fazıl Türk, operasyon ve gözaltılara ilişkin Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. Çok sayıda gazetecinin takip ettiği toplantıya, Akdeniz Belediye Eşbaşkanı Yüksel Mutlu, HDP Mersin İl Eşbaşkanı Selman Günbat katıldı. Toplantıda konuşan Akdeniz Belediye Eşbaşkanı Türk, her iki operasyonun amacının partilerini ve belediyeyi itibarsızlaştırmak olduğunu kaydederek, “24 Kasım’da TEM Şube tarafından gözaltına alınma gerekçemizde 2011 yılından kalan dosyalar bu 18 Aralık’ta KOM tarafından yapılan operasyonlarda 2011 yılına ait dosyalardır” dedi.

‘Sırada Narkotik Şube mi var?’

İlk operasyonun üzerinden 20 gün geçmeden ikinci operasyonun yine 2011 tarihli aynı dosyanın içeriği ve vasfı değiştirilerek, bu kez “Suç örgütü kurma” ve “İhalelere fesat karıştırma” gibi iddialarla karşılaştıklarını ifade eden Türk, “Şimdi ise merakla bekliyoruz, TEM ve KOM şubeden sonra sırada acaba Narkotik Şube mi var” şeklinde tepki gösterdi.

Haklarında hazırlanan her iki dosyanın da tutuklanan “Paralelci” polisler tarafından hazırlandığını kaydeden Türk, şunları aktardı: “Bu polisler önümüzde ki günlerde ‘FETÖ/ paralel yapılanması’ adı altında önümüzdeki günlerde Mersin Adliyesi’nde yargılanacaklar ve eğer bir aksilik çıkmaz ise o gün o polislerin yargılanacağı duruşmaya katılacağım” diye belirtti.

‘Madem bir suç vardı neden 4 yıl beklediniz?’

“Madem ortada suç vardı. Suç örgütü vardı. Neden 4 yıl beklediniz?” diye soran Türk, 2014 yılında yeniden aday olduğunda da neden sustukları sorusunu yöneltti. Türk, özellikle sıkıyönetim ve sokağa çıkma yasaklarının ilan edildiği Kürdistan’da on binlerce asker, polis ve özel harekat timleri tarafından tank, zırhlı araç ve helikopterlerle ablukaya alınarak masum insanların katledildiği bir süreçte belediyelerine ve seçilmişlerine yönelik bir algı operasyonunun başlatıldığını vurguladı. Akdeniz Belediyesi’nin tüm ihalelerinin, Devletin ve Kamu İhale Kurumu’nun gözetiminde yapıldığını kaydeden Türk, “Zira yakın geçmişte, basına da yansıyan müfettişlerin denetleme raporları incelendiğinde yolsuzlukların ve vurgunların hangi siyasi partiye ait belediyelerde yoğunlaşacağı görülecektir” şeklinde konuştu.

Sabah Gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunacak

Daha yargılanmadan AKP medyasının kendileri hakkında hüküm verdiğini ve yolsuzlukla suçlandıklarını dile getiren Türk, kendilerine iftira atan Sabah Gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

“Hodri meydan” diyen Türk, şöyle devam etti: “Birileri kamu zararı, haksız kazanç veya yolsuzluk arıyorsa, Bakanlıkların, İller Bankası’nın ve iktidar partisine mensup belediyelerin ihalelerine baksın ve bizim ihalelerimizle karşılaştırsın.”

Konuşmasının ardından Türk, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

(ba/pu/rp)

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here