Feminist Gece Yürüyüşü 8 Mart’ta Taksim’de

Paylaş

İstanbul Feminist Kolektif (İFK) Facebook sayfasının 6 Mart (Pazar) günü hacklendiğini açıklayarak, Feminist Gece Yürüyüşü’nün, ilk duyurulduğu gibi, 8 Mart’ta saat 19.00’da Taksim’de gerçekleşeceğini açıkladı.

İFK: Sayfamız hacklendi

İFK, açıklamalarında, kendi sayfalarının yanı sıra Barış için kadın Girişimi, Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem, Kürtaj Haktır Karar Kadınların, Ölümden Değil Yaşamdan Yanayız facebook gruplarının da hacklendiğini belirtti.

Hackleyen kişilerin, 8 Mart’ta yapılacak olan 14. Feminist Gece Yürüyüşü’nün etkinliklerini kapatıp, ertelendiğini duyurarak kadınları 10 Mart Cuma günü için Fatih’e çağırmıştı.

Bu sabah 11.00 gibi İstanbul Feminist Kolektif sayfasıyla birlikte ‘Barış İçin Kadın Girişimi, Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem, Kürtaj Haktır Karar Kadınların, Ölümden Değil Yaşamdan Yanayız’  Facebook sayfaları da hacklenmişti.  Grupların yöneticileri kadınlar çıkarılarak yeni yöneticiler atanmıştı.

Yürüyüş 8 Mart saat 19.00’da Taksim’de

Dört saat sonra sayfa yönetimini geri aldığını açıklayan İFK, “8 Mart’ta kadınların erkek egemenliğine, tacize, tecavüze ve cinayetlere isyanını susturmak isteyenlere cevabımız bu engellemelere rağmen 8 Mart Salı akşamı Saat 19.00’da Taksim Fransız Kültür Merkezi’nin önünde toplanacak binlerce kadınla vereceğiz” açıklaması yaptı. (EA)

bia
Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here