Fenerbahçeli Diego Ribas’ın”Çocuklar ölmesin maça gelsin ” mesajı!

Paylaş

Özgürlükçü Sol Haber : Fenerbahçe yönetimi Diyarbakır’ın Sur ilçesinden 45 çocuğu bugün oynanacak Fenerbahçe-Beşiktaş maçı ve perşembe günü oynanacak Fenerbahçe-Amedspor maçını izlemeleri için İstanbul’a getirdi.

Fenerbahçe yönetimi ve birçok gönüllü kişi ve kuruluşun organizasyonunda, sokağa çıkma yasağının ve çatışmaların devam ettiği Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nden 45 çocuk, 3 Mart Perşembe günü oynanacak Fenerbahçe-Amed Sportif Faaliyetler Ziraat Türkiye Kupası maçına kadar İstanbul’da misafir edilecek.

Sur’dan gelen çocuklar, bu akşam Fenerbahçe-Beşiktaş maçını izledikten sonra, 3 Mart Perşembe günü akşamı Türkiye Kupası çeyrek final maçında Fenerbahçe-Amedspor maçını da tribünlerden takip edecek.

surçocuklarAmedspor yönetimi Twitter hesabından bir açıklama yaparak, çocukların Fenerbahçe tarafından İstanbul’da ağırlanmasını memnuniyetle karşıladığını belirtti.

Fenerbahçeli futbolcu Diego Ribas, sosyal medya hesabından “Çocuklar ölmesin, maça gelsin” mesajı paylaştı. Diyarbakır’dan İstanbul’a gelen ve Beşiktaş derbisini Kadıköy’de izleyen çocuklarla çektirdiği fotoğrafını da mesajla birlikte yayınlayan futbolcunun mesajı şu şekilde: 5250

Crianças não devem morrer, eles devem vir para jogos!
Children shouldn’t die, they should come to matches!
Çocuklar ölmesin, maça gelsin!

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here