Filmmor Kadın Filmleri Festivali 16-17 Nisan’da Mardin’de

Paylaş
 14. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 16-17 Nisan’da Sine Mardin’de izleyici ile buluşacak.
 MARDİN- Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikalar Daire Başkanlığı tarafından desteklenen 14. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 16-17 Nisan’da Sine Mardin’de izleyici ile buluşacak.

“Kadın Dayanışması Yaşatır” sloganı ile 14. yolculuğuna 12 Mart’ta İstanbul’da başlayan Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 16-17 Nisan tarihlerinde Mardin’de olacak. Sinemardin’de gösterilecek olan film programlarında “Kadın Dayanışması Yaşatır” bölümünden Maryam Ebrahimi ve Nima Sarvestani’nin yönettiği “Parmaklıklar Ardında Burkasız” filmi, Deepa Dhanraj’ın yönettiği “Kadınların Adaleti” filmi ve Ilse van Velzen ve Femke van Velzen’in yönettiği “Satılık Adalet” filmi izleyiciyle buluşacak.

“Kadınların Sineması” bölümünden Leyla Toprak’ın yönettiği “Uzak Mı” filmi, Lucia Valverde’nin yönettiği “Sıcak Hava Dalgası”, Belmin Söylemez’in ustası Bilge Olgaç’ı anlattığı belgeseli “Bilge ve Öğrencisi” filmi Mardin programında yer alacak. “Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da Kadınların Sineması” bölümünden yönetmenliğini Diana Nava’nın yaptığı “Coria ve Deniz” ile Baran Reihani’nin yönettiği “Binlercesinden Biri” filmi ile festivalin klasikleşmiş bölümlerinden olan “Kendine Ait Bir Cüzdan” bölümünden Stella Kyriakopoulos’un yönettiği “Volta” filmi gösterilecek.

Ayrıca, gösterimde Ana Murugarren’ın yönettiği “Üç Yalan” ve Sarah Gavron’ın yönettiği “Diren” flimleride izleyici ile buluşacak.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here