Futbol Federasyonu ırkçı pankarta suskun..

Paylaş

Özgürlükçü Sol Haber : Futbol federasyonu  suskun ırkçı pankartı kaldırmadı.kaldırmadı. Amedspor’un çocuklar ölmesin pankartına ceza yağdıran federasyon katliamı öven, pankartı adeta destekliyor nitelikte. Süper Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Tarsus İdmanyurdu ile Amedspor arasında oynanan lig müsabakasında “Aşk bodrumda yaşanıyor” pankartı bir kez daha açıldı.  Cizre’de bodrumlarda öldürülen 200’e yakın insan için bölgedeki özel harekatçılar duvarlara “Aşk bodrumda yaşanıyor” yazmış, bu söz bazı tribünlerde pankart olarak kullanılmıştı.44814

Tarsus Burhanettin Kocamaz Spor Kompleksi’nde başlayan karşılaşma öncesi statta yoğun polisiye önlemler alındı. Tarsus İlçe Spor Güvenlik Kurulu’nun “Ülkemizin içinde bulunduğu hassas durumdan dolayı taraftarlar arasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için misafir takım taraftarının oynanacak olan müsabakada stada alınmaması” kararından dolayı Amedspor taraftarı stada alınmazken, takımlarını desteklemek için stat önüne gelen Amedspor tarafının stat çevresinde beklemesine polis izin vermedi.

Tarsus İdmanyurdu biletini alan bir grup taraftar stada girerek Amedspor lehine slogan atınca polis tarafından zorla dışarı çıkarıldı. Mehter marşı ve 10. Yıl Marşı çalınan maçta. “Aşk bodrumda yaşanıyor şekerim” yazılı pankart bir kez daha açıldı. DİHA, karşılaşmanın ırkçı tezahüratlar eşliğinde başladığını belirtti.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here