Anasayfa Haber Gaziosmanpaşa’da katledilen Yeliz Erbay ve Şirin Öter’in ön Otopsi raporu infazı doğruladı

Gaziosmanpaşa’da katledilen Yeliz Erbay ve Şirin Öter’in ön Otopsi raporu infazı doğruladı

Paylaş

Gaziosmanpaşa’da katledilen Yeliz Erbay ve Şirin Öter’in ön otopsi raporu infazı doğruladı. Vücutlarında darp ve morluk bulunan Erbay’ın kafasına yakın mesafeden 5, Öter’in de 10 el ateş açılarak infaz edildiği ortaya çıktı.

İstanbul Gaziosmanpaşa’da polis tarafından katledilen Yeliz Erbay ve Şirin Öter’in ön otopsi tutanağı infazı doğruladı. Otopsiye dair bilgi veren Ezilenlerin Hukuk Bürosu (EHB) avukatlarından Özlem Gümüştaş, Erbay’ın kafasına yakın mesafeden 5, Öter’in ise vücuduna 10 el ateş açıldığını söyledi. Gümüştaş, “Yeliz Erbay’ın sağ kafasından yakın mesafede 5 mermi girmiş. Peşpeşe ateş açılmış. Şirin Öter’in bedeninde, sol şakağında bir mermi, göğüs bölgesinde 6, karın bölgesinde 1 mermi girişi var. Ayrıca cinsel organında da 2 mermi giriş-çıkışı vardı” dedi.

Alel acele getirilen “Gizlilik” kararı nedeniyle olay yeri inceleme tutanağına ulaşamadıklarını belirten Gümüştaş, “Tanıklar 4 polisin yaralı olduğu bilgisini doğruladı. Ayrıca tanıkların bir kısmı da polis binaya girdikten sonra dışarıya çıktıklarının engellendiğini söyledi” dedi.

Erbay ve Öter’in bedeninde morluklar ve darp izleri olduğunu da dile getiren Gümüştaş, “Çatışma sonrasında yaralı oldukları, darp edildikleri ve yakın mesafeden ateşle infaz edildikleri görülüyor” dedi.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here