Anasayfa Haber Gültan Kışanak ve Fırat Anlı gözaltına alındı

Gültan Kışanak ve Fırat Anlı gözaltına alındı

Paylaş

ÖZGÜRLÜKÇÜ SOL- Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alındı

Diyarbakır Belediye eş başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı,İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alındı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen PKK soruşturmasu kapsamında, hakkında gözaltı kararı verilen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Gültan Kışanak Diyarbakır Havalimanı’nda, Fırat Anlı ise ikâmet adresinde, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alındı.

page_diyarbakir-belediyesi-es-baskanlari-gultan-kisanak-ve-firat-anli-gozaltina-alindi_781014101

Öte yandan, polislerin Diyarbakır Belediye binasının etrafının polislerce sarıldığı belirtildi.

Kışanak, bugün 15 Temmuz darbe girişimini araştırmak üzere kurulan TBMM’deki Darbe Komisyonu’na bilgi vermişti.

Kışanak, darbe komisyonunda yaptığı konuşmada Gülen cemaatinin 2009’dan 2015’e kadar barış sürecini akamete uğratmak için uğraştığını söylemiş ve  “Bugün eğer oluk oluk kan akıyorsa demek ki başarılı olmuşlar” dedi. Kışanak, 7 Haziran seçimlerinde HDP’nin barajı geçmiş olmasının darbeyi bir yıl geciktirdiğini ifade ederek, “Ülke bir yıl önce kan gölüne dönseydi daha mı iyi olurdu?” ifadesini kullanmıştı.

 

ayrıntılar geliyor…

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here