Anasayfa Haber Hakkari Gever’de, yaktınız,yıktınız,Ersin Aydın’ı katlettiniz .

Hakkari Gever’de, yaktınız,yıktınız,Ersin Aydın’ı katlettiniz .

Paylaş

Hakkari Gever’de gece sokağa çıkma yasağı ilan edilir edilmez ağır silahlarla mahallelere saldırmaya başlayan polis, Ersin Aydın isimli bir yurttaşı katletti.
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde gece ilan edilen sokağa çıkma yasağıyla birlikte polis saldırıya geçti. Zırhlı araçlardan gece saat 01.00 sularında yapılan anonsla sokağa çıkma yasağı duyurulurken, aynı esnada onlarca zırhlı araç Şemdinli yol güzergâhı boyunca konuşlandırıldı. Daha sonra siviller için açık bulundurulan yolda zırhlı araçlarla Eski Kışla Mahallesi’ne giren polis, Canlı Kalkan Çadırı’nı ateşe verirken, mahallenin Halk Evi’ni de zırhlı kepçeyle harabeye çevirdi.Bir yurttaş katledildi

Saldırı boyunca mahalleyi rastgele tarayan polis, mahalle sakinlerinden Ersin Aydın’ı kollarından ve karnından vurdu. Ağır yaralanan Aydın, kaldırıldığı Yüksekova Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Patlama: 2 polis yaralandı

Yaşanan çatışmalar esnasında Mezarlık Mahallesi’nde zırhlı kepçenin geçişi sırasında patlama meydana geldi. Patlama sonucu imha olan kepçenin içinde bulunan polislerden 2’si yaralanarak Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Halk sokaklarda

Yasağa rağmen sabaha karşı sokaklara çıkan yurttaşlar, hem cenazenin bulunduğu Yüksekova Devlet Hastanesi’ne hem de saldırının olduğu mahallere akın etti.hkr-081215-gever-katliam1hkr-081215-gever-katliam3diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here