Anasayfa Haber Halkını bombalayan hiç bir siyasi iktidar ayakta kalamaz .Silopi’de halkın üzerine bomba:...

Halkını bombalayan hiç bir siyasi iktidar ayakta kalamaz .Silopi’de halkın üzerine bomba: 1 ölü, 4 yaralı

Paylaş

Silopi’de, İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan Şehit Harun Mahallesi’ne yönelik atılan “bomba atar” olarak tabir edilen bombalar sonucu Fatma Yiğit isimli yurttaş can verdi. Edinilen bilgilere göre atılan bombalar nedeniyle en az 4 yurttaş da ağır yaralandı.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde akşam saat 22.00 sularında ilçede hiçbir olay yokken Şehit Harun Mahallesi’nde bulunan İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan mahalle içerisine yönelik “bomba atar” diye tabir edilen silahlarla bombalar atıldı. Atılan bombalar, düştükleri sokak araları ile bazı evlerin bahçelerinde büyük bir gürültü ile patladı.

Yaşanan bu patlamalarda edinilen bilgilere göre en az 5 yurttaş yaralandı. Bombaların patladığı esnada bir sokakta bulunan Servet Cin, Hişyar Konur, Fatma Yiğit, Evin Harput ile ismi öğrenilemeyen bir yurttaş, vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı.

Yerel kaynaklar, yaralılardan bazılarının vücut uzuvlarının koptuğunu da bildirdi.

Saldırıda yaralananlar, yakınları tarafından kendi imkanları ile Silopi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Getirildikleri hastanede tedavi altına alınan yaralılardan Fatma Yiğit isimli bir kadın, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak can verdi. Diğer yaralıların tedavisi ise sürüyor.

Öte yandan yaralıların getirildiği hastane de polis tarafından ablukaya alındı.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here