Anasayfa Haber Halkların Demokratik Partisi (HDP) :Can Dündar’a yapılan silahlı saldırıyı kınadı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) :Can Dündar’a yapılan silahlı saldırıyı kınadı

Paylaş

HDP, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a yapılan silahlı saldırıyı kınayarak, demokrasi, barış ve emek güçlerini ortak tutum almaya çağırdı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a yapılan silahlı saldırıyı yayınladığı açıklama ile kınadı.

HDP açıklamasında, “Bir ülkede görevini yapan gazetecileri vatan haini ilan eden, ‘bu haberi yapan kişi bunun bedelini ağır ödeyecek, öyle bırakmam onu’ diyen bir Cumhurbaşkanı oldukça bu tür saldırıların yaşanması da olağanlaşır” denildi.

Açıklamada, yaşanan gelişmelerin kabul edilemez olduğu ve bunlar karşısında susulmayacağı; Meclis’i, yargıyı, gazeteleri ve televizyonları, tüm medyayı, üniversiteleri, tüm siyaset alanını kontrol altına alma anlayışına karşı seyirci kalınmayacağı vurgulandı.

“Tek kişi’ yönetimi ile demokrasinin, hukukun üstünlüğünün ve insan haklarının bir arada bulunması mümkün değildi” denilen açıklamada, “Bir kez daha bu saldırıyı, azmettirici tutum ve söylem geliştiren siyasileri en sert şekilde kınıyor; Can Dündar’a, yakınlarına ve tüm basın camiasına geçmiş olsun diyor; demokrasi, barış ve emek güçlerini ortak tutum almaya çağırıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here