Anasayfa Haber HAYTAP : Çözümü katırların vurulmasında bulan yetkililerin vicdanları suskun

HAYTAP : Çözümü katırların vurulmasında bulan yetkililerin vicdanları suskun

Paylaş

Yine Uludere, yine katliam………
Çözümü katırların vurulmasında bulan yetkililerin vicdanları suskun

HAYTAP tarafından yapılan açıklamada öldürülen ve yaralanan katırlara çözüm bulmak için Uludere Roboski’ye gidileceğini duyurdu. HAYTAP yetkilileri ve gönüllülerinden oluşan ekipte CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur da yer alıyor.

HAYTAP’ın açıklamasında “Bize destek vermek, sıfır noktasına bizlerle gelmek, siyaset üstü görüşmelere katılmak, yaralı hayvanların tedavisine katkıda bulunmak istiyorsanız 14 Nisan Salı günü Diyarbakır’da buluşuyoruz” çağrısı yapıldı. HAYTAP’ın siyasi bir duruşunun olmadığı vurgulanan açıklamada “Sadece sesi çıkmayan o zavallılar için çözüm bulmaya gidiyoruz” denildi

11152710_1128731510486117_6396450984570999903_nYine Roboski yine vurulan katırlar. Bu sefer katırlar eve kadar ulaşmayı başarmışlar ama birisi evine vardıktan hemen sonra ölmüş, diğerleri yaralı. Bu zavallı ise evine ulaşmayı başaramamış. Videoda da görüldüğü gibi kurşun bacağının yan üst tarafından girmiş ve önden çıkmış. Muhtemelen sinirleri zedelenmiş, ayağını hareket ettiremiyor, buna rağmen yere yatmamakta direniyor. Veteriner yok, dağın başında öylece bekliyor.Biz Diyarbakır’dan her zaman veteriner gönderme imkanına sahip değiliz. Bu zavallıların ne günahı var. Bu hayvanın çektiği acıların hesabını kim verecek. BU VAHŞET NE ZAMAN BİTECEK.
Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here