HDK Avrupa çağırıyor: 16 Mayıs Pazartesi tüm Avrupa’da meydanlara!

Paylaş

“Halkın iradesine ve Meclis’teki sesime dokunma”!

 

Halklarimiiza karsi Katliyam ve imha politikasına yönelmiş olan iktidarın parlamentodaki gerçek halk temsilcilerinin varlığına, özellikle de 7 Haziran seçimlerinden sonra tahammül etmesi beklenemezdi.  Çünkü Kürtlerin ve gerçek halk temsilcilerinin siyasi hayata etkin bir biçimde müdahale etmesinin önündeki barajın yıkılıp atılması devleti başka gelişmeler konusunda da alarma geçirdi, topyekûn bir yok etme savaşına yöneltti.

Erdoğan  Davutoğlu’nu işten attıktan sonra, güvenlik güçlerinin denetlenmesine olanak sağlayacak biçimde “Terör Yasası”nın değiştirilmesini isteyen AB’ye gönderdiği  “siz mantığınızı değiştirin.. Biz yolumuza gidiyoruz, sen de yoluna git.. Kimle anlaşabiliyorsan onunla anlaş! … Başkanlık sisteminden geriye dönüş yoktur!” mesajıyla halklarımıza karşı yürüttüğü savaştan geri dönmeyeceğini  ilan etmiş oldu.

Erdoğan’nın bu tutumu, bu güne kadar sürdürülen gelişmelere bağlı olarak, geçmişte HEP’li milletvekillerine karşı alınan tutumun aynısının, bu kez de HDP’li milletvekillerine karşı alınacağını gösteriyor. HEP’lilerin tutuklanması  Türkiye’yi sonu gelmez kanlı bir iç savaşa mahkum etti. Bu yeni tutum da  artık geri dönülmesi mümkün olmayacak, bölgeyi de içine alan yeni bir savaş dönemine işaret ediyor.

Kürt halkı başta olmak üzere, HDP’de temsiliyetini bulan bütün ötekileştirilmiş kesimlerin parlamentodan atılmasının önünü açabilecek bu teklifin derhal geri çekilmesinin talep ediyoruz. Milletvekillerini, doğuracağı sonuçlar itibariyle yarınlarımızı ipotek altına alacak olan bu değişiklik teklifine ‘hayır’ oyu vermeye çağırıyor; gazeteciler, akademisyenlere, sivil toplum örgütlerine ve DBP’li belediyelere yönelik siyasi baskıların bir an önce son bulmasını, tutuklu belediye başkanlarının derhal serbest bırakılmasını ve göreve iade edilmelerini istiyoruz.”

Vekillerimize, irademize sahip çıkalım!

Faşizme karşı  omuz omuza!

HDK-Avurpa Kongre Grisimi olarak 14 ile 19 Mayıs 2016  gunleri arasinda asagda Avrupa Ülke-ve Sehirlerinde, TC büyükelçilikler, konsolosluklar  önünde gerçekleştirecegimiz Vekilime, Irademe dokunma protesto mitinglerine, tüm duyarlı kurum, kuruluşlar ve kişileri katilmaya davet ediyoruz.

14 Mayıs  Cumartesi

Paris, Yer  TC Büyük Elciligi Önü. Saat:15.00

16 Mayis Pazartesi

Berlin, Yer: Postdammeplatz, Saat:16.00

Munchen , Yer:Türk Konsoluslugu önu , Saat: 15.00

Hamburg, Yer:: Türk konsolslugu önu, Saat: 15.00

Paris, Yer: TC büyük Elcilgi Önu, Saat: 15.00

Den-Haag, Yer  TC Büyük Elciligi Önü. Saat:13.00

Belcika, Yer  TC Büyük Elciligi Önü. Saat:15.00

17 Mayis Sali

Hannover  , Yer: Türkbaşkonsolosluğu önünde, Saat: 15.00

Sttutgart, Yer: Türkbaşkonsolosluğu önünde, Saat: 15.00

Munster, Yer: Türkbaşkonsolosluğu önünde, Saat: 15.00

Essen, Yer: Türkbaşkonsolosluğu önünde, Saat: 15.00

Düsseldorf, Yer: Türkbaşkonsolosluğu önünde, Saat: 15.00

Köln, Yer: Türkbaşkonsolosluğu önünde, Saat: 15.00

Zürich, Yer  TC Konsoloslugu  Önü. Saat:15.00

Bern Isvicre, Yer Konsolslugu Önü. Saat:15.00

19 Mayis Persembe

Viyana, Yer:Türk Konsoluslugu önu , Saat: 17.00

 

HDK Avrupa Kongre Girişimi

 

 

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here