HDK Genel Kurulu devam ediyor

Paylaş

HDK’nin yeni eş sözcülerinin belirleneceği ve önümüzdeki dönem perspektiflerini içerecek karar tasarılarının görüşülüp karara bağlanacağı 6. Genel Kurulu Ankara’da toplandı.

Halkların Demokratik Kongresi’nin (HDK) 6. Genel Kurulu, Ankara’da toplandı. 1. Olağan Konferansı’ndan çıkan sonuçların resmileşeceği ve yeni 121 kişilik genel meclis ile eş sözcülerin seçilecek kurul, İnşaat Mühendisleri Odası’nda çalışmalarına başladı. Olası bir provokasyon ve saldırıya karşı polislere ek olarak HDK tarafından görevlendirilen görevliler tarafından da salon girişinde kontrol noktası oluşturuldu.

HDK Genel Kuruluna HDP Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş, DBP Eş Genel Başkanları Kamuran Yüksek, HDP İstanbul Milletvekili ve Meclis Başkanvekili Pervin Buldan, HDP Grup Başkanvekilleri ve HDP’li milletvekilleri, Emep Genel Başkanı Selma Gürkan, Devrimci Parti Genel Başkanı Ufuk Göllü, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Eş Sözcüsü Naci Sönmez, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi Necla Kurul, İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, TBB, TMMOB, DİSK ve KESK gibi sendika ve meslek örgütü temsilcilerinin yanı sıra 800’e yakın delege katıldı.

Kurul salonuna “Yerinde yönetim özgür yaşam”, Güvenceli iş güvenceli gelecek”, “Yaşamı savunuyoruz, özgürlüğümüz için örgütleniyoruz” ve “Özgür yaşam için ekolojik düşün” yazılı pankartlar asıldı.

“Yaşamın ve direnişin olduğu her yerde HDK” sloganıyla gerçekleşen genel kurulda siyasi durum, örgütlenme ve önümüzdeki dönem çalışma perspektiflerini içerecek karar tasarıları görüşülüp karar altına alınacak.

Açılış konuşmalarının ardından HDK delegelerinin ve katılımcı kurumların gelişmelere ilişkin değerlendirmeleri devam ediyor

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here