Anasayfa Haber HDP: Artık Kınamalarla Yetinilecek Dönemi Geçtik

HDP: Artık Kınamalarla Yetinilecek Dönemi Geçtik

Paylaş

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Kayseri’de 13 askerin öldüğü patlamaya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Bir grup HDP Kayseri binasına saldırdı.

HDP açıklamasında saldırıyı “en sert biçimde” kınadığını belirterek, Türkiye’nin adım adım sürüklendiği şiddet girdabından büyük bir üzüntü duyduğunu ve yaşanmakta olan acıları paylaştığını ifade etti.

“Artık kınamalarla yetinilecek bir dönemi çoktan geçtik. Bu acıların bir an önce dinmesi ve yenilerinin yaşanmaması için bugün hepimiz şiddet karşıtlığında, barış, demokrasi, adalet ve özgürlük duyguları etrafında bir arada durmalıyız.

“Bu sıkıntılı dönemi dayanışma ile aşabilir, ülkeyi düze çıkarabilir, barış ve huzuru sağlayabiliriz. Umutlarımızı yitirmeden, bu gidişe dur demenin ilk adımı budur.

“Çağrımız, hem iç hem de dış politikada gerginlik, kutuplaşma, düşmanlık, kaos ve çatışma üreten politikaların, dilin ve üslubun, uygulamaların derhal sonlandırılması yönündedir.”

HDP Kayseri binasına saldırı

Fotoğraf: sendika.org

Patlamanın ardından HDP Kayseri il binası önüne gelen bir grup “Kana kan, dişe diş, intikam” sloganlarıyla toplanarak binayı önce taşladı, ardından basıp içindeki eşyaları camlardan dışarı attı, son olarak yakmaya çalıştı. Polis, grubu, binaya üç hilalli bayrak asmasının ardından binadan çıkardı. (NV)

 

bia
Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here