Anasayfa Haber HDP Artvin adayı Demirci: “Savcının talimatına rağmen, polis partimize saldırıyı engellemedi.”

HDP Artvin adayı Demirci: “Savcının talimatına rağmen, polis partimize saldırıyı engellemedi.”

Paylaş
Artvin HDP Milletvekili adayı Recep Demirci Hopa’da gazetecilerle buluştu. Parti binalarına saldırının planlı olduğunu söyleyen Demirci: “1 Kasım seçimleri savaş isteyenlerle, barış isteyenlerin seçimi olacaktır” dedi.

HDP Artvin Milletvekili adayı Recep Demirci ve HDP Artvin İl Eş başkanı Yılmaz Topaloğlu, Hopa’da Rengin Cafe’de basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundular.

HDP Artvin Milletvekili adayı Recep Demirci kahvaltı sonrası yaptığı açıklamada Türkiye ve Artvin gündemini değerlendirerek HDP’nin “inadına barış” söylemi etrafında kenetlendiğini açıkladı.

HDP’nin Türkiye’nin sigortası olduğunu vurgulayan Recep Demirci 1 Kasım seçimlerinin “savaş isteyenlerle barış isteyenlerin seçimi” olacağını söyleyerek “7 Haziran Milletvekili Genel seçimlerinde Türkiye halklarının bir blok oluşturarak, büyük insanlık dileğini seçim sonuçları itibariyle meclise taşıdığını” söyledi.

7 Haziran’da sandıktan çıkan sonucuhazmedemeyen AKP’nin, koltuğu kimseyle paylaşmak istememesi sonrası ülkeyi yeniden bir kaos ortamına sokarak kan ve savaş üzerinden yeni bir politikayı uygulamaya soktuğunu söyleyen Demirci “1 Kasım’da kan üzerinden seçim kazanmak istiyorlar” dedi.

“Geriye doğru bakıldığında son yıllarda ülkemizde yapılan katliamların aydınlatılamamasının tek nedeninin sonuçların Ankara’ya ve AKP’ye dayanması olduğunu” ifade eden Demirci, “Kim ki bu katliamlara sessiz kalmıştır, işte o bu katliamların sorumlusudur” dedi.

HDP Artvin Milletvekili adayı Recep Demirci açıklamalarına şöyle devam etti:

PROVASYON YARATILARAK SAVAŞ VE SALDIRGANLIĞIN ZEMİNİ HAZIRLANDI

“7 Haziranda Türkiye halklarının iradesi AKP’yi iktidardan indirmiş ve kimseye tek başına iktidar yolu açmamıştır. AKP-CHP koalisyon zemini oluşmuş ama saray 17-25 Aralık dosyalarının açığa çıkmasından korktuğu için koalisyonu kurdurmamıştır.

Ülkenin yeni bir kaos sürecine Akçakale’de 2 polis memurunun evlerinde öldürülmesi ile girildi. Hemen ardından konan yayın yasağı nedeniyle bu 2 polis memurunun öldürülmesi olayı karanlıkta kalmış ve AKP savaş politikasını devreye sokarak bugüne kadar yüzlerce insanın ölümüne giden yolu açmıştır.

Biz soruyoruz: 7 Haziran’a kadar devam eden barış süreci, ne oldu da 7 Hazirandan sonra savaş rüzgârlarının esmesine dönüşyü? Her bombalama ve ölüm sonrası ‘oylarımız artıyor’ mesajı verenler, bunun cevabını vermek zorundadırlar.”

PARTİ BİNALARIMIZA SALDIRIYA POLİS SEYİRCİ KALDI

“Bu sürecin bir parçası olarak parti binalarımıza ülke genelinde 400 civarında planlı-programlı saldırı oldu. Hopa’da da saldırdılar. Saldırının olacağını biz biliyorduk. Cumhuriyet savcılığına konu ile ilgili müracaatımız olmuş, savcılığa 17.45’de müracaat ettiğimizin belgesi vardır. Savcılığın polise talimat vererek grubun ilçe girişindeki tünelde durdurularak Hopa’ya girmelerinin engellenmesini talep ettiğini öğreniyoruz. Ancak polis hiçbir önlem almayarak il dışından gelen grubun 19.00 da parti binamıza saldırmasının yolunu açmıştır. Burada bizce güvenlik güçlerinin ciddi bir zafiyeti vardır. Görüştüğümüz Kaymakam ve Vali yardımcısının ellerinde kamera görüntü kayıtları olmasına rağmen saldırganların kimliklerinin hala tespit edilmemesini endişe ile izliyoruz. Görüntülerde 3 tane kar maskeli adam var. Grubun içinden çıkıyorlar, parti binamıza Molotof atıp ellerini kollarını sallayarak gidiyorlar.

Bunun Ankara’da yapılan katliamdan bir farkı yoktur. Bu bize verilen bir mesajdır. Biz asla barıştan ve insanlıktan yana tavrımızdan vazgeçmeyeceğiz. Barış için bizi öldüreceklerse ölüm hoş geldi, sefa geldi”.

Bİ7 HAZİRANDA ALDIĞIMIZ OYUMUZU ARTIRACAGIZ

”Biz 7 Haziran’dan daha çok oy alacağız. İnsanlar artık AKP’nin savaşçı ve saldırgan politikalarından bıkmıştır. AKP tabanı da bu gerilimden yorulmuştur. Biat edenlerin dışında AKP ciddi bir oy kaybını 1 Kasım seçimlerinde yaşayacaktır”
Foto: HDP Artvin Milletvekili adayı Recep Demirci ve HDP Artvin İl Eş başkanı Yılmaz Topaloğlu

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here