Anasayfa Haber HDP Beyoğlu binasında arama sona erdi: 9 gözaltı

HDP Beyoğlu binasında arama sona erdi: 9 gözaltı

Paylaş

 HDP Beyoğlu ilçe binasına yapılan polis baskını sona ererken, aralarında HDP Beyoğlu İlçe Eşbaşkanı Rukiye Demir’in de bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Cesim Soylu, aramaların hukuksuz ve keyfi bir yaklaşımla yapıldığına dikkat çekti.

ist-08-01-16-hdp-baskin4pikin

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Beyoğlu İlçe Örgütü binasına sabah erken saatlerde çok sayıda polis ve özel harekat timleri tarafından düzenlenen baskın sona erdi. Ağaççileği Sokağı’ndaki parti binasında yapılan aramada, kapılar kırılarak içeri girilirken, PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın fotoğraflarının bulunduğu posterler yırtılarak dağıtıldı. Baskın sonucu HDP Beyoğlu İlçe Eşbaşkanı Rukiye Demir’in de aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.
ist-08-01-16-hdp-baskin
‘Keyfiyetçi tutumlarla arama yapıldı’

Baskının ardından çok sayıda yurttaş, binaya akın ederken, HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Cesim Soylu da açıklama yaptı. HDP Beyoğlu ilçe binası önünde konuşan Soylu, yapılan aramanın hukuksuz ve keyfi bir yaklaşım olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve siyasi parti liderlerinin karalama kampanyası sonucu bu tür keyfi yaklaşımlarla partilerinin arandığını ifade etti. “Keyfiyetçi yaklaşım her tarafta var, saldırılar her tarafta var. Bu saldırılar paralel olarak partimize de bu şekilde yansımakta” diyen Soylu, parti binasında evrakların, hard disklerin imzasız bir şekilde alındığını ve keyfiyetçi tutumlarla aramalar yapıldığına dikkat çekti.


Öte yandan HDP Beyoğlu İlçe Örgütü de, herkesi, hukuksuzluklara karşı saat 14.00’te Galatasaray Lisesi önünde yapacakları basın açıklamasına katılmaya çağırdı. diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here