Anasayfa Haber HDP İzmir İl Örgütü, 1.Olağanüstü Kongresi’ni Tepekule Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdi.

HDP İzmir İl Örgütü, 1.Olağanüstü Kongresi’ni Tepekule Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Paylaş

HDP İzmir İl Örgütü, gerçekleştirdiği 1.Olağanüstü Kongresi ile yeni yönetimini belirledi.

HDP İzmir İl Örgütü, 1.Olağanüstü Kongresi’ni Tepekule Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdi. Çok sayıda yurttaşın yanı sıra siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de katıldığı kongre, özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenlerin anısına yapılan saygı duruşu ile başladı. Saygı duruşunun ardından açılış konuşmasını yapan HDP Bornova İlçe Eş Başkanı Seyithan Semo, HDP’nin yeni yaşam çağrısının Türkiye ve Kürdistan halklarının özgür ve demokratik bir yaşamı inşa mücadelesi olduğunu belirterek, “Yeni yaşam barışa, özgürlüğe ve kardeşliğe inanmaktır. Yeni yaşam kadına karşı şiddete dur demektir” dedi. Semo’nun konuşması ardından divan seçimi yapıldı.

‘Yüzde 10 barajını AKP’nin başına yıkacağız’

Daha sonra konuşan Prof. Dr. Cem Terzi ise Türkiye’de barışın gerçekleşmesi ve Türkiye’nin demokratikleşmesi için HDP’nin anahtar durumunda olduğunu kaydederek, Kobane zaferini selamladı. 12 Eylül 1980 askeri darbesinin getirisi olan yüzde 10 barajını, 7 Haziran seçimlerinde AKP’nin başına yıkacaklarını söyleyen Terzi, seçim sürecinde tüm yurttaşları büyük bir enerji ile çalışmaya davet etti.

Yapılan konuşmaların ardından mali ve faaliyet raporları okunduktan sonra tek liste ile gidilen seçimde HDP İzmir İl eş başkanlığına Dilek Aykan ve Cavit Uğur Seçildi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here