Anasayfa Spor HDP: Maçların ertelenmesi olumlu ancak yetersiz

HDP: Maçların ertelenmesi olumlu ancak yetersiz

Paylaş

HDP Merkez Yürütme Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Fenerbahçe Spor Kulübü otobüsüne karşı yapılan saldırı sonrası almış olduğu Fenerbahçe’nin iki maçını erteleme kararının olumlu ancak yetersiz olduğunu belirtti.

HDP Merkez Yürütme Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Fenerbahçe Spor Kulübü otobüsüne karşı yapılan saldırı sonrası almış olduğu Fenerbahçe’nin iki maçını erteleme kararına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, saldırı sonrası iki maçın ertelenmesi kararının olumlu olduğu ancak yetersiz olduğu belirtildi.

Açıklamada, Türkiye’de futbolun fair play ruhu ile oynanabilmesi için daha yapısal önlemlerin alınması gerektiğine işaret edilerek, “Spordaki endüstriyelleşmeden spor medyasındaki tartışma şekline ve öğretim hayatında sporun sadece bir rekabet değil ortaklaşma kültürünün de aracı olarak düzenlenmesine kadar, topyekûn bir anlayış değişikliğine ihtiyaç vardır. Ortaklaşmayı güçlendiren fair play ruhunun toplumda yaygınlaştırılması amacını merkezine alan bir spor anlayışı geliştirilmelidir” ifadelerine yer verildi.

HDP açıklamasında, takım taraftarlığını bir kenara bırakarak, sportmenlik ruhuna karşı işlenen son saldırıya, “İnsanların canına kastedildiği şartlar altında futbol oynanamaz ve seyredilemez” diyerek tepki verilmesi gerektiği vurgulandı. HDP açıklamasında son olarak, “Yapılan saldırıyı bir kez daha esefle kınıyoruz. Saldırıda yaralanan otobüs şoförüne acil şifalar dilerken, Fenerbahçe Spor Kulübü’ne, futbolculara ve teknik heyete geçmiş olsun dileklerimizi tekrar iletiyoruz” denildi.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here