Anasayfa Haber HDP Mersin İl Eşbaşkanı: Patlamanın nedeni gönderilen bombalı çiçek

HDP Mersin İl Eşbaşkanı: Patlamanın nedeni gönderilen bombalı çiçek

Paylaş

HDP Mersin İl Örgütü eşbaşkanı Didar Gül, partilerine yönelik gerçekleşen saldırının, dün partilerine gönderilen bir çiçekten kaynaklandığını ifade etti.

Mersin’de HDP İl Örgütü’nde meydana gelen patlamaya dair önemli bir bilgiye ulaşıldı. Parti binasının bulunduğu dairenin balkon kısmında yaşanan patlamanın atılan ses bombasından kaynaklandığı yönünde ulaşılan ilk bilgilerinden sonra HDP İl Örgütü Eşbaşkanı Didar Gül, saldırıya ilişkin çok önemli bir bilgi paylaştı.

İl Başkanı Gül, patlamanın dün parti merkezlerine gönderilen çiçekten kaynaklandığını söyledi.

Gönderilen çiçeğin kim tarafından gönderildiğini bilmediklerini, fakat arkadaşlarınca balkona konulduğunu belirten İl Başkanı, patlamanın bu çiçeğin saksısına konulan bomba düzeneğinden kaynaklığını ifade etti.

İl Başkanı Gül, patlamanın bugün kentte düzenlemeyi planladıkları öncesi mitinge yönelik bir provokasyon yaratma amacı taşıdığını kaydetti.

İl Başkanının dile getirdiği bu iddia ile birlikte patlamanın nedeninin ortaya çıkarılmasına dönük Olay Yeri İnceleme ekiplerinin araştırması devam ediyor. Patlamanın nasıl gerçekleştiğini ortaya çıkarmak üzere binadaki güvenlik kameraları kayıtlarına da polislerce incelenmek üzere el konulduğu öğrenildi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here