Anasayfa Haber HDP seçim beyannamesini açıklıyor

HDP seçim beyannamesini açıklıyor

Paylaş

HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ tarafından açıklanacak olan ve 12 başlıktan oluşan 7 Haziran Genel Seçim Bildirgesi için HDP milletvekili adayları Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde bir araya geldi.

HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ tarafından açıklanacak olan 12 başlıktan oluşan ve 50 sayfalık özeti sunulacak olan 7 Haziran Genel Seçim Bildirgesi için HDP milletvekili adayları ve HDP yöneticileri Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde bir araya gelmeye başladı. Açıklamanın yapılacağı Mustafa Kemal Kültür Merkez Konferans Salonu’nun girişi sarı, yeşil, turuncu ve mor renklerde HDP bayraklarıyla donatılırken, salona da “Biz’ler Meclise” yazılı pankartlar asıldı. Aralarında Pervin Buldan, Sırrı Süreyya Önder, Garo Paylan ve Levent Tüzel’in de bulunduğu HDP milletvekili adayları salondaki yerlerini alırken, Barış Anneleri, Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan, İstanbul Tabip Odası Eski Genel Sekreteri Dr. Ali Çerkezoğlu, Gülten Kaya, gazeteciler Celal Başlangıç, Aslı Aydıntaşbaş, Mete Çubukçu, Tarhan Erdem, Oya Baydar, HDP üye ve yöneticileri ile çok sayıda kişi salondaki yerlerini aldı.

Basının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda 12 maddeden oluşan seçim beyannamesi HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ tarafından okunacak. Eş başkanlar ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayacak. Beyannamenin açıklanmasının ardından ise Kardeş Türküler ve Hakan Vreskala’nın HDP için hazırladığı iki yeni seçim şarkısı tanıtılacak.
Bildirgenin 12 başlığı ise şu şekilde : Bildirgenin on iki başlığı şu şekildedir:

*Biz’ler kadınız
* Biz’ler Genciz
* Biz’ler Gökkuşağıyız
* Biz’ler çocuğuz
* Biz’ler Demokrasi’ye inananlarız
* Biz’ler insan hakları savunucularıyız
* Biz’ler her kimlikteniz
* Biz’ler özgür dünyayı savunanlarız
* Biz’ler doğanın koruyucularıyız
* Biz’ler güvenceli yaşam ekonomisini kuracak olanlarız
* Biz’ler işçiyiz emekçiyiz
* Biz’ler sosyal hakların güvencesiyiz

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here