Anasayfa Haber HDP’DEN DİKİLİ ÇIKARTMASI

HDP’DEN DİKİLİ ÇIKARTMASI

Paylaş

 

 Müslüm Doğan: “Diyanet İşleri Başkanlığı sadece Alevileri asilimile etmedi, Müslümanlığın özünü de asimile etti”

Semra Uzunok: “Bugüne kadar kadınlar adına erkekler, işçiler adına patronlar, Aleviler adına Sünniler konuştu. HDP’de herkes kendi adına konuşuyor”

“İbrahim Akın: “ Birlikte yaşamak demek seradaki çiçekler gibi yaşamak değildir. HDP’de bütün çiçekler doğada kendi halleriyle olacaklar”

 Özgürlükçü Sol, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir 2nci bölge milletvekili adayları Müslüm Doğan, Semra Uzunok, İbrahim Akın ve Hamdi Öztürk 3 gün boyunca Kınık, Bergama ve Dikili köylerini dolaşarak, Alevi Kültür Dernekleri’ni  ve köyleri ziyaret ettiler.DİKİLİ (6)

Kınık  ve Dikili Alevi Kültür Derneklerini ziyaret ederek Alevi dedeleri Mehmet Ateş ve Müslüm İlknur’la görüşen HDP Milletvekili adayları 3 gün boyunca Dikili Salihleraltı, Yaylakurt, Deliktaş, Kınık Taştepe, Arpaseki, Yakındeğirmenler, Kümeveler ve Bağalan köylerinde vatandaşlarla sohbet ettiler.

Dikili ve Kınık’ta öncelikle esnaf ziyaretlerinde bulunan HDP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayları;  HDP’nin iki gün önce açıklanan ve “Büyük İnsanlık Çağrısı”yla her kesimden büyük ilgi gören seçim bildirgesinin hayata nasıl geçirileceğini anlattılar. Milletvekili adayları daha sonra köy ziyaretlerinde bulundular.

“İSLAMIN ÖZÜ DE ASİMİLE EDİLDİ”

HDP İzmir 2nci Bölge 1. Sıra vekil adayı Müslüm Doğan Dikili ve Kınık Alevi Kültür Derneklerinde yaptığı konuşmalarda yıllardan bu yana uygulanan inanç politikalarıyla sadece Alevilerin değil, Müslümanlığın özünün de asimile edildiğine dikkat çekti ve “ Ülkemizde kardeşçe baış içerisinde yaşamanın koşulları her gün zorlaştırılıyor. Biz yeni bir yaşam yeni bir gelecek istiyoruz. Halklarımız, inançlarımız özgür olsun istiyoruz. Bu nedenle Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kaldıracak bütün inançların özgür olmasını sağlayacağız” dedi.

Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanlığı’ndan gelen vekil Adayı Müslüm Doğan  bin yıllardır inançların dillerin sömürgeleştirildiğine dikkat çekerek “Farklı renklerden insanlar işte bu yapıyı yıkmak için HDP’de bir araya geldi” dedi ve  7 Haziran seçimleri için HDP’ye oy istedi.  Dikili Alevi Kültür Derneği Başkanı İsmail Canpolat da ziyarette yaptığı konuşmada 1400 yıllık Alevi inancının yok edilmek istendiğini savundu ve “ HDP’nin hedeflerini gerçekleştirmesi için barajı aşmasını canı gönülden istiyoruz” dedi.

DİKİLİ CEMEVİ’NDE İKİ MÜSLÜM

Dikili Alevi Kültür Derneği  ziyaretinde Alevi Dedesi Müslüm İlknur da HDP milletvekili adaylarını karşılayanlar arasındaydı. Milletvekili Adayı Müslüm Doğan ile Alevi Dedesi Müslüm İlkur’un yarım saate yakın baş başa yaptıkları sohbet toplantıya katılanlar tarafından da ilgi ile izlendi.

“HERKES KENDİ ADINA KONUŞMALI”

HDP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Semra Uzunok da Dikili Cemevi’nde yaptığı konuşmada HDP’de herkesin kendi adına, kendi inandıkları ve kendi özgürlüğü için bulunduğuna dikkat çekerek “Bugüne kadar kadınlar adına erkekler, işçiler adına patronlar, aleviler adına Sünniler konuştu. Ancak HDP’de herkes kendi adına konuşuyor. Biz bu yüzden kendimize oy verelim” dedi. Uzunok 7 Haziran seçimlerinin önemine de dikkat çekerek; “ HDP barajı aşamazsa AKP diktatörlüğünü ilan edecek. Bu yüzden 7 Haziran’ın son seçimimiz olmaması için HDP’nin barajı aşması gerekir” vurgusunu yaptı.

HDP İzmir 2. Bölge milletvekili adayları Dikili’de ilk olarak Yaylakurt Köyü’nü ziyaret ettiler ve Köy Muhtarı Gürsel Uslu tarafından karşılandılar. HDP’nin kırsal alanı da kapsayacak şekilde “Yerellik Hakkı”nı savunduğunu belirten milletvekili adayları buradan Deliktaş Köyü’ne geçtiler.

“SERADA ÇİÇEK OLMAYACAĞIZ”

Dikili’ye bağlı 5 bin nüfuslu Deliktaş Köyü HDP’lileri her tarafı HDP bayrakları donatarak karşıladı. Vekil adaylarını büyük bir coşkuyla karşılayan Deliktaş köylülerinin ilgisinin kendilerini çok mutlu ettiğini ve umutlandırdığını söyleyen HDP Milletvekili Adayı İbrahim Akın HDP’nin yeni yaşam çağrısının hayata geçmesiyle halkların ezilenlerin, yoksunların, yoksulların yaşamın her alanında söz- karar sahibi olması ve yönetim süreçlerine doğrudan katılmasının mümkün olacağına dikkat çekti ve “Bizler artık serada çiçek olmak istemiyoruz. Bizler oylar HDP’ye derken, bütün çiçeklerin doğada doğal haliyle olmasını savunuyoruz” dedi.

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here