Anasayfa Haber HDP’li Danış Beştaş: Operasyonlar Seçim Hazırlıklarımızı Baltalamayı Amaçlıyor

HDP’li Danış Beştaş: Operasyonlar Seçim Hazırlıklarımızı Baltalamayı Amaçlıyor

Paylaş

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nce düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 45 kişinin tamamının HDP’nin Seçim Koordinasyon Merkezi’nde çalıştığını söyledi ve siyasi gözaltılara son verilmesini istedi.

“İstanbul’da yapılan son operasyonda gözaltına alınan parti üye ve yöneticilerimiz derhal serbest bırakılmalı, seçimlere 27 gün kala siyasi iktidar tarafından yapılan bu siyasi operasyonlara ve saldırılara derhal son verilmelidir.

“AKP iktidarı ve cumhurbaşkanı bilmelidir ki, bu uygulamalarla HDP’nin etkisiz hale getirilmesi mümkün olmayacaktır.”

 Bilgi işlemciler de gözaltında

Danış Beştaş gözaltına alınanlar arasında Parti Meclisi Üyesi Hüseyin Güngör, İstanbul İl Yöneticisi Ayşe Karadağ, İl Yöneticisi ve Bilgi İşlem Merkezi Sorumlusu Haluk Ağabeyoğlu, Beşiktaş İlçe Eşbaşkanı Betül Koturman, Eyüp İlçe Eşbaşkanı Tengazar Yılmaz, Beylikdüzü İlçe Eşbaşkanı Refika Kısmet ve İstanbul 2. Bölge Bilgi İşlem Sorumlusu Engin Yardımcı’nın bulunduğu bilgisini verdi.

“Bilgi-işlem sorumlularımızın da gözaltına alınanlar arasında bulunması ve bu operasyonların seçime bir ay kala yapılıyor olması, bunların seçim hazırlıklarımızı baltalamak amaçlı olduğunu gösteriyor.”

 

Devlet politikası

Operayonların “muhalif olan tüm kesimleri Meclis’in dışında tutmak olduğunu” vurgulayan Danış Beştaş HDP’nin baraj altında bırakılması hedefinin “artım sadece AKP politikası değil, devlet politikası haline de getirildiğini” gösterdiğini söyledi.

“Bu politikaları siyasilerden daha büyük bir heyecanla uygulayan, kraldan çok kralcı olan bürokratların ve memurların yaptıklarının suç olduğunu bilinmelidir. Tabii ki, bugün iktidarda olanların yarın kendilerine sahip çıkmayacağı da…”

Meraş Danış Beştaş barış için mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi.

“ Öyle inanıyoruz ki, Türkiye’de yaşayan halklar ve onların demokratik güçleri, halkların özgür ve eşit birlikteliğini ve Türkiye’nin barışını inşa edeceklerdir.”

Gözaltındakiler

Özgürlükçü Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi İstanbul’daki operasyonda gözaltına alınanlar arasında Abdulkerim Seçkin, Abdurrahim Yazol , Aliye Tanrıverdi, Atiye Türk,Avniye Tanrıkulu, Ayşe Karadağ, Betül Koturman, Cafer Aydoğmuş,Emin Acar, Emin Ank, Engin Yardımcı, Gülay Çelik, Gülistan Aydın, Halit Çiftçi, Haluk Ağabeyoğlu, Hicran Ürün, Hüseyin Güngör, İsmail Kurt,Kemal Karagöz, Leyla Yılan, Mecit Aygün, Mehmet Boğakan, Mehmet Demir, Mehmet Oran, Mizra Korkmaz, Müzeyyen Açış, Nasır Tonguç,Nusret Kaplan, Ramazan Kırpınar, Refika Kısmet, Sabiha Buzan, Senar Ok, Seyfettin Kaplan, Subutay Açık, Süleyman Meral, Tahir Kaya,Tengazer Yılmaz, Yusuf Sümeli, Zeynep Arslan, Zemine Gokce, Meliha Varıslı, Seyfettin Peker, Perıhan Yokuş, Vadullah Şafak, Muzaffer Kocaman‘ın da olduğunu açıklamıştı. bianet

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here