Anasayfa Haber Hey !.. Devlet !. ağır hasta tutsak Mehmet Meşe ölürse sorumlusu...

Hey !.. Devlet !. ağır hasta tutsak Mehmet Meşe ölürse sorumlusu sensin

Paylaş

Ankara Sincan 2 Nolu F Tipi Cezaevi’nde bulunan ağır hasta tutsak Mehmet Meşe’nin yapılan teşhislerde tedavisinin sonuç vermemesi halinde 6 aylık ömrü kaldığı belirtilirken, buna rağmen Meşe halen cezaevinde tutuluyor. Meşe’nin arkadaşları ölüm sınırında olan arkadaşları için kamuoyuna seferber olma çağrısında bulundu.
680x680nc-ank-28-02-15-hasta-tutsak
Hükümet’in pazarlık konusu ettiği hasta tutsaklar cezaevlerinde göz göre göre ölüme terk ediliyor. Neredeyse her gün bir hasta tutsağın ölüm haberinin geldiği Türkiye cezaevlerinde insanlık suçu işleniyor. DİHA’ya sık sık hasta tutsaklar tarafından gelen mektuplardan biri de Ankara Sincan 2 Nolu F Tipi Cezaevi’nden geldi. Ankara Sincan 2 Nolu F Tipi Cezaevinde kalan tutsak A. Hamit Babat, gönderdiği mektupta 6 aylık ömrü kalan ağır hasta tutsak Mehmet Meşe’nin durumunu paylaştı.

Akciğer kanseri 3’üncü aşamada

66 yaşındaki Şırnak Cizre doğumlu Mehmet Meşe’nin 3 ay önce Siirt Cezaevi’nden tedavi edilmesi amacıyla Ankara Sincan 2 Nolu F Tipi Cezaevi’ne sevk edildiğini anımsatan Babat, “Meşe’nin burada yapılan son tetikliklerinde Akciğer kanseri olduğu teşhis edilmiş. Bundan sonra kemoterapiye başlanacağı ve kemoterapiden sonuç alınmasa 6 aylık ömrü kaldığı belirtilmiş. Şu an hastalığı 3’üncü aşamaya gelmiş durumda” ifadelerini kullandı.

Demokratik kamuoyuna çağrı

Babat, şu an cezaevinde ölümle pençeleşen onlarca arkadaşlarının olduğunu belirterek, kısa süre önce cezaevinde çıktıktan sonra yaşamını yitiren Abdulsamet Çelik’in şahadetini büyük bir üzüntüyle duyduklarını ifade etti. Babat, “Yanı başımızda bir yoldaşımızın daha cenazesinin çıkmasını istemiyoruz. Ama bir şeyde yapamıyoruz. Bu daha bir zor oluyor. Bizler için Mehmet Meşe yoldaşımızın infazının durdurulup tahliye olması gerekir” ifadesine yer verdi. Ciddi bir duyarlılık oluşmadan devletin bürokratik zihniyetinin hasta tutsakları bırakmadığını hatırlatan Babat, başta demokratik sosyalist basın başta olmak üzere, Milletvekilleri ve Demokratik Kamuoyuna genelde tüm ağır hasta tutsaklar özelde ise Mehmet Meşe’nin tahliyesi için seferber olma çağrısında bulundu. ANKARA (DİHA)

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here