Anasayfa Kadın Hürriyet Karadeniz Muğla 1. sıra HDP adayı

Hürriyet Karadeniz Muğla 1. sıra HDP adayı

Paylaş

Özgürlükçü sol :Hürriyet Karadeniz Uzun soluklu bir mücadelenin içinden gelmektedir.Bulunduğu her yerde muhalif duruşuyla  toplumsal mücadeleyi yükseltmiş sorumluluk almaktan hiç bir zaman kaçınmamıştır.  Muğla 1.sıra HDP kadın adayımıza başarılar dileriz.

şimdi söz Hürriyette

11 ağustos 1960 yılında Kayseri’nin Gesi Bağlarında doğdum. İlk ve orta öğrenimimi burada tamamladım.  Kayseri Lisesinde eğitimime devam ettim ama Diplomamı Develi Lisesinden aldım

1982 yılında Gazi Üniversitesi İşletme fak.mezun oldum.

31120_391888229690_7478750_n

Lise yıllarımdan itibaren  örgütlü olarak sol mücadelenin içinde oldum. SP, SBP, BSA, BSP, ÖDP, EDP ‘de partı kuruculuğu, parti meclişi üyeliği il –ilçe yöneticiliği görevleri üstlendim.

İş hayatımla politik hayatımın uyum içinde olmasına hep özen gösterdim

Öğrencilik yıllarımda çalışmaya başladım.  E yayınlarında başlayan çalışma hayatım kaynak yayınlarında sorumlu müdür olarak devam etti. 2000’ e Doğru  ve  Aktuel Dergisi ‘nde muhabirlik sosyalit birlik dergisinde sorumlu müdürlük yaptım. Bank-sen’de 4.5 yılBasın yayın daire müdürü olarak çalıştım. Kısa bir dönem tarih vakfında çalıştım.

1999 yılında bizimde okullarımız kurumlarımız olmalı başka türlü bir yaşam mümkün düşüncesiyle çocuk yuvası açtım. Çocuklardan çok şey örgendim

Son 4 yıldır baba memleketim olan Datça’ya yerleştim.  Mütevazi bir ev-pansiyon işletmekteyim

Bir oğlum var

 

11136699_699885000122677_1822139718058628849_n

Adayım; çünkü  kadının meclise el koymasını istiyorum

Kadın siyasete el koyarsa barış olacağına, kadın siyasete el koyarsa kadına karşı şiddetin son bulacağına, kadın siyasete el koyarsa demokratik, eşit, özgür, doğa dostu bir yaşam kurulacağına inanıyorum.

HDP’den adayım çünkü HDP kadın…

Kadının her kademe eşit olduğu,  erkek egemen zihniyete karşı kendi içinde de her gün kadın devrimi yaşayan, yaşatan örgütleyen tek parti..

Tüm kadınlara sesleniyorum ayinesi iştir kişinin… şimdiye kadar oy verdiğiniz partilere bu gözle bir bakın… bu defa kendinize oy verin.  Çünkü HDP kadın özgürlük mücadelesinin bir sonucu…

Bu toprakların, Muğla’nın dikbaşlı, üreten, yaratan kadınlarının bunun farkında olduğuna , bu defa HDP diyeceklerine inanıyorum

HDP’den adayım  çünkü HDP Demokrasi, HDP Barış

Bu topraklar yüzlerce medeniyete ev sahipliği yapmış.  Birbirinden güzel kültürler, halklar, diller, inançlar birlikte yaşamış,  birbirini zenginleştirmiş  insanlık tarihi boyunca.

Bunu yok sayarak tek dil tek din tek millet diyerek olmuyor, olmadığını hep birlikte yaşamadık mı görmedik mi? “ Kürt yoktur” dan müzakere masasına gelmedik mi?  Binlerce insanımızın ölmesine değer miydi  bu gerçeği kabul etmek.

Alevilileri yok sayarak yaşamaya devam etmek mümkün mü. Senin inancını özgürce yaşama hakkın  var da onun neden yok?

Bu ülkenin en kadim halklarından olan Ermenilere yapılanlar için bir özür çok mu zor?

Bu yaraları sarmak hepimizin boynunun borcu.  Bu ülkede barış içinde birlikte yaşamayı başaracağız. Bunlar olunca bu ülke bölünmez korkmayalım.  Zenginleşir renklenir, canlanır.

Yeni bir toplumsal sözleşmeye yeni bir anayasaya ihtiyacımız var. Bunun tek güvencesi HDP.

HDP’nin yer almadığı bir meclisten demokratik bir anayasa çıkmaz. Başkanlık sistemi çıkar, tek adam diktatörlüğü çıkar

Bu seçimler o nedenle  çok önemli.  Yıllardır oy verdiğimiz partilerin yaptıkları ortada. Bir çözüm oldu mu? Hayır.

Hiç birimiz bu sorumluluktan kaçamayız.  Demokrasi diyorsak adres HDP.11121133_699885066789337_2101522088691974124_n

Eşit paylaşım,  doğa dostu üretim, anti-kapitalist iktisat için HDP.

Ben Muğla halkının Muğlalı adınların gençlerin sagduyusuna güveniyorum. Bu kez  kendileri için  oy kullanacalar… yaşama, hayata, barışa, özgürlüğe evet diyecekler.  Bu defa HDP diyecekler…

Haydi Muğla oylar HDP’ye….

 

 

 

Paylaş

2 Yorumlar

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here