Anasayfa Haber İBB çalışanının ahlak yoksunu paylaşımı: “HAYIR’cıların karıları kızları helal!”

İBB çalışanının ahlak yoksunu paylaşımı: “HAYIR’cıların karıları kızları helal!”

Paylaş

ÖZGÜRLÜKÇÜ SOL-Profilinde İstanbul Büyükşehir Belediyesinde çalıştığı yazılan Ömer Akbayrak’tan skandal nitelikte ahlak yoksunu paylaşım.

Ömer Akbayrak’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda HAYIR’cılara ağır hakaret edildi. Konuyla ilgili T24’de yer alan haber şöyle:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Haller Müdürlüğü çalışanıÖmer Akbayrak, 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasıyla ilgili olarak sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda “17 Nisan günü savaşı kazanınca, bunların karıları ve kızları ganimet olarak ‘evet’çilere helaldir” dedi.

Akbayrak, tepkilere neden olan paylaşımında, şu ifadeleri kullandı: 

“Sevgili dostlar. CHP açıkça savaş ilan ederek bu hususta elinden geleni ardına koymamaktadır. Meclis’te başladıkları saldırganlıklarını tüm eylem ve söylemleri ile ‘evet’çilerin üzerine çevirmişlerdir.  17 Nisan günü savaşı kazanınca, bunların karıları ve kızları ganimet olarak ‘evet’çilere helaldir”

Söylemlerine “gerekçe” olarak CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un “1919’da Samsun’a çıkıp 1922’de İzmir’de denize döktüklerimiz emperyalistler ve uşaklarıydı. ‘Evet’ çıkarsa bölmek isteyenleri yine denize dökeriz” ifadesini gösteren Akbayrak, kendisini eleştiren bir takipçisine verdiği yanıtta da “Bunlar bizi denize dökmekten ve savaştan bahsediyorlarsa, biz de savaş hukukundan bahsettik” savunmasını yaptı.

Akbayrak, daha sonraki paylaşımında ise “hayır” oyu kullanacaklara yönelik “Nemrut” ve “Firavun” benzetmesi yaptı. Kendilerine savaş açıldığını iddia eden Akbayrak, “Onlar savaş açar, biz cihat eder, ganimetleri toplarız mahşere kadar” paylaşımında bulundu.

İsanbul Büyükşehir Belediyesinin bu kişiyle ilgili yapacağı işlem merakla bekleniyor

Paylaş

1 Yorum

  1. Ben evetçiyim. Bu tip saçma sapan tipler malesef heryerde var. Ceza alır inşallah. Söylemek istediğim birşeyler var . 15 senelik diktatör kimi astı kimi kesti?
    başörtülü vatandaşlar 2. sınıf muameleye maruz kalırken mi özgürlük vardı bu ülkede ? üniversiteye almıyorlardı. Malesef doğuda eğitimsiz kalan kandırılan ve geçmiş dönem hükümetlerinin zulmüne maruz kalan Kürt vatandaşlarımıza zeytin dalı uzatılmadı mı ? Yıllardır pısırık dış politikadan rahatısız olan bu halk değilmiydi ? Elinde 3 bin liralık ithal telefonlar ile ekonomi kötü diye bağıran insanlar ne derece haklı ? Devlet o telefonlara veya ithalatın en büyük kalemi olan benzine neden yüksek vergi koyuyor düşündün mü hiç ? Sanki akıllı vatandaşına mesaj veriyor alma dikkat et diyor. Fakat yasaklamıyor. Havaalanı projesi , kanal istanbul projesi kimleri rahatsız ediyor? Yapılan yolsuzlukları inkar etmiyorum ancak yolsuzluk olmayan bir ülke düşünemiyorum. Siyaset herzaman kirli iş. Ancak birçok doğru adımı es geçemeyiz.

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here