Anasayfa Haber İç savaş minarelerin etrafında derinleşirken….

İç savaş minarelerin etrafında derinleşirken….

Paylaş

Özel timlerin hedefinde olan minare düştü düşecek

  Diyarbakır Valiliği’nin “Özel harekat polisi Mustafa Katırlı cami içinden açılan ateş sonucu vuruldu” açıklamasından sonra Kurşunlu Camii minaresinin bombardımana tutulduğu belirtildi. Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Sur’daki camide yaralı yurttaşların olduğu kaydedildi.

5 gündür sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır’ın Sur ilçesinde özel harekat timlerinin saldırıları şiddetlendi. Diyarbakır Valiliği’nin dün yapmış olduğu “05.12.2015 günü saat 15.45 sıralarında Sur İlçesi Kurşunlu Cami içinde BTÖ mensuplarının güvenlik güçlerine yönelik ateş açması sonucu çıkan çatışmada Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Mustafa Katırlı yaralanmış, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen şehit olmuştur” açıklamasından sonra Kurşunlu Cami kurşun ve bombaların hedefi oldu. Açıklamadan hemen sonra camiye yönelik başlayan saldırılar bugün de sürüyor. Havan, roket ve bombaatarların sık sık kullanıldığı ilçede özel harekat timlerinin cami ve minaresini hedef alan atışlar yaptığı belirtildi. Sur’da edinilen bilgilere göre, yoğun saldırılar sonucu cami minaresi düştü düşecek.

Bombardımana tutulan caminin içinde yurttaşların olduğu kaydedilirken, 3 yurttaşın da saldırılar sonucu yaralandığı ve camide tutuldukları vurgulandı.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here