Anasayfa Forum İHM Açılışına Davet Edilen Demirtaş: “Ankara’da Değilim Ama Katılmaya Çalışacağım”

İHM Açılışına Davet Edilen Demirtaş: “Ankara’da Değilim Ama Katılmaya Çalışacağım”

Paylaş

Ankara’da İnsan Hakları Merkezi’nin açılışına davet edilen Selahattin Demirtaş, “Şu sıralarda Ankara’da değilim ama katılmaya çalışacağım” diye cevap verdi.

Ankara’da İnsan Hakları Merkezi’nin açılışına davet edilen Selahattin Demirtaş, “Şu sıralarda Ankara’da değilim ama katılmaya çalışacağım” diye cevap verdi.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin kapatılan İnsan Hakları Merkezi, bugün yeni yeri Mülkiyeliler Birliği’nde açılıyor.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’a da açılışa katılması için bir davetiye yollandı.

Davetiyenin eline ulaştığını söyleyen Demirtaş’tan şu yanıt geldi:

“Değerli dostlar, davetinizden büyük mutluluk duydum.Her zaman ama özellikle de içinde bulunduğumuz bu zamanlarda, insan hakları alanındaki çalışmalar, ekmek kadar, su kadar gereklidir.

Sizin insan hakları alanındaki çalışmalarınız, bizim seçim çalışmalarımızdan daha değerlidir.

Dolayısıyla yürek yüreğe dayanışarak, el ele vererek açılışını yaptığınız İnsan Hakları Merkezi’nin, gerek akademiye, gerekse de sivil topluma yeni bir açılım getireceği umudunu ben de taşıyorum.

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu’na ve emek veren, katkı sunan herkese, çok değerli hocalarıma, katılımcılara selamlarımı ve saygılarımı iletiyorum.

Not: Şu sıralarda Ankara’da değilim ama katılmaya çalışacağım.”
24 Haziran 2018’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) adayı olan İstanbul milletvekili Selahattin Demirtaş, 4 Kasım 2016’dan beri tutuklu yargılanıyor. (ÇT)

İstanbul – BİA Haber Merkezi
12 Mayıs 2018, Cumartesi

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here