Anasayfa Haber İlçe Milli Eğitim Müdürü AKP’nin propaganda toplantılarında boy gösteriyor

İlçe Milli Eğitim Müdürü AKP’nin propaganda toplantılarında boy gösteriyor

Paylaş

Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes Bakırcı AKP’nin ilçedeki referandum propaganda çalışmalarında yer alıyor.

ÖZGÜRLÜKÇÜ SOL- Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes Bakırcı, AKP İlçe Örgütünün referandum propaganda yemeğinde boy gösterdi.

Son aylarda başta Eğitim Sen üyeleri olmak üzere çok sayıda öğretmenin sosyal medya paylaşımları bahane edilerek haklarında “bir siyasi parti yararına faaliyette bulunmak” iddiasıyla disiplin soruşturması yürütülürken, Beylikdüzü Milli Eğitim Müdürü Yafes Bakırcı’nın açık bir şekilde AKP parti etkinliklerine katıldığı belirlendi.

AKP Beylikdüzü İlçe Örgütünün 5 Mart günü “Birlik Gecesi” adı altında düzenlediği ve AKP propagandasının yapıldığı toplantının görüntüleri AKP hesapları tarafından twitterde “ile B.Düzündeki Stk’larımız İle buluştuk. Yoğun Katılımın Gerçekleştiği Gecede #KararımızEvet” ifadelerine yer verildi.

Özellikle Eğitim Sen üyelerine yönelik baskıcı uygulamaların doruk noktasına ulaştığı son aylarda, bir çok öğretmenin çeşitli sosyal medya paylaşımlarını “bir siyasi parti yararına faaliyet” olduğunu iddia eden Milli Eğitim Müdürlükleri, çok sayıda öğretmene çeşitli disiplin cezaları vermişlerdi.

Konuyla ilgili konuşan Eğitim Sen İstanbul 7 Nolu Şube Başkanı Mehmet Emin Kırşanlıoğlu, “Milli Eğitim Bürokratları adeta AKP militanı gibi hareket ediyor. Beylikdüzü Milli Eğitim Müdürüyle ilgili başvurumuzu yapacağız. Siyasi açıdan taraflı olduğu son derece açık olan Yafes Bakırcı’nın görevden alınmalıdır. Üyemiz olan bir öğretmen, başka bir siyasi partinin düzenlemiş olduğu böyle bir etkinliğe katılmış olsaydı, Beylikdüzü Milli Eğitim Müdürü kesinlikle o öğretmen hakkında en ağır şekilde soruşturma açılmasını sağlardı. O halde aynı şeyler kendisi için de yapılmalıdır”

Kırşanlıoğlu, Beylikdüzü ilçesinde, herhangi bir parti adı kullanmadığı halde bazı sosyal medya paylaşımları nedeniyle “bir siyasi parti yararına faaliyet göstermek” suçlamasıyla soruşturmaya tabi tutulan öğretmenler olduğunu belirtti.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here