Anasayfa Haber İmam mitinge çağırdı.Camide bildiri dağıttılar,saldırdılar,yaraladılar hakaret ettiler..

İmam mitinge çağırdı.Camide bildiri dağıttılar,saldırdılar,yaraladılar hakaret ettiler..

Paylaş

Selçuklu Camisi’nde Cuma Namazı’nın ardından imamın cami cemaatini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarın yapacağı mitinge davet etmesine ve cami avlusunda belediye çalışanının bildiri dağıtmasına tepki gösterdikten sonra silahlı saldırıya uğrayan iki kardeşten İsmet Üren, saldırganların “Camiler bizimdir. Değil avlusunda içinde de bildiri dağıtırız. Siz Erdoğan’ın mitingine engel olamazsınız” diyen grubun içinden çıkıp hedef gözeterek ateş ettiğini söyledi.

İstanbul Sultangazi Selçuklu Camisi’nde Cuma Namazı’nın ardından imamın cami cemaatini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yapacağı mitinge davet etmesine ve cami avlusunda ise belediye çalışanı temizlik görevlisinin bildiri dağıtmasına tepki gösterdikten sonra silahlı saldırıya uğrayan Sefer ve İsmet Üren isimli kardeşlerin tedavisi Gaziosmanpaşa’da bulunan Taksim İlk Yardım Hastanesi’ndeki tedavileri devam ederken, saldırganlar saldırı öncesinde Üren kardeşleri, “Camiler bizimdir. Değil avlusunda içinde de bildiri dağıtırız. Siz Erdoğan’ın mitingine engel olamazsınız” diyerek tehdit ettiği ortaya çıktı.

Yaşadıkları saldırıyı tedavi gördüğü hastanede DİHA’ya anlatan İsmet Üren, kendilerinin camide siyasi propaganda yapılmasına tepki göstermelerinin ardından saldırıya maruz kaldıklarını söyledi. Silahlı saldırganların “Camiler bizimdir. Değil avlusunda içinde de bildiri dağıtırız. Siz Erdoğan’ın mitingine engel olamazsınız” diyen gurubun içinden ateş ettiğini belirten Üren, yaşanan saldırıyı şöyle anlattı: “Saldırganları tanımıyorum. Namazımızı kılacağız. Hoca kalkıp da insanların Miraç Kandili’ni kutlayacağına, yarın Erdoğan’ın Sultangazi’de yapacağı miting için duyuru yapıyor. Artık öyle bir hale geldi ki bu camilerde bu duyurular. Alıştık bunların siyaset yapmasına dedik çıktık. Bu kez de bizim vergilerimizle çalışan Sultangazi Belediyesi’nde çalışan temizlik görevlisi bildiri dağıtıyor. Oradaki temizlik görevlisini uyardık ve cami dışında bildiri dağıtmasını istedik. Kaldı ki onun caminin dışında da bildiri dağıtma görevi yok. O belediye çalışanı temizlik görevlisidir. Caminin dışına çıktık. Bu kez da bir takım kişiler çıktı ‘Camiler bizimdir. Değil avlusunda içinde de bildiri dağıtırız. Siz Erdoğan’ın mitingine engel olamazsınız’ diye tehdit ettiler. Bize saldırdılar. O sırada gruptaki bazı kişiler silah çektiler. Üstü üste ateş ettiler. Hedef gözeterek ateş açtılar.”diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here