Anasayfa Haber İnşaat işçilerinden Sur’la anlamlı dayanışma

İnşaat işçilerinden Sur’la anlamlı dayanışma

Paylaş

DİYARBAKIR (DİHA) – İstanbul İnşaat İşçileri Sendikası, Sur halkı ile dayanışmak amacıyla hazırladığı gıda kolilerini kente getirdi. İşçiler adına yapılan açıklamada, “Bir bardak suyumuzu ve bir parça ekmeğimizi paylaşmaya geldik” denildi.

Rojava Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin, Nusaybin, Sur, Dargeçit, Cizre gibi ilçelere devlet güçlerinin saldırısı sonucu mağdur edilen yurttaşlarla dayanışmak amacıyla başlatılan kampanya kapsamında İstanbul İnşaat İşçileri Sendikası üyelerinin topladığı gıda paketleri Diyarbakır’a vardı. Yenişehir Sümerpark’ta bulunan yardım merkezine getirilen gıda kolileri, Rojava Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyelerine teslim edildi. Kolilerin teslim edilmesi ardından inşaat işçileri adına konuşan İstanbul İnşaat İşçileri Sendikası Genel Sekreteri Remzi Yılmaz, inşaat işçileri olarak halkların kardeşliği adına burada olduklarını belirterek, “Buraya aylardır yağdırılan bombalara, keskin nişancıların attığı kurşunlara ve burada katliamlara karşı başı dik duran Kürt halkıyla omuz omuza vermeye geldik. Buraya hendek arkasında barikat başlarında yaşamı ve geleceği savunan Kürt kardeşlerimize umut verme onlardan umut almaya geldik” dedi.

‘Bir bardak suyumuzu ve bir parça ekmeğimizi paylaşmaya geldik’

“Her gün Kürt illerinden gelen ölüm haberleri içimizi yakıyor” diyen Yılmaz, şöyle devam etti: “Yanı başımızda Kürt kardeşlerimiz katledilirken düşünecek fazla bir şey kalmadı. Bizler her gün iş kazası adı altında öldürülen ağır koşullarda açlık sınırında yaşamaya mahkûm edilenler, yük ve yok sayılanlar ancak birbirimizi bizler anlayabiliriz. Sizlerin iradesini kıramadıkça alçalan sizleri dize getiremedikçe küçülen, yozlaşan devletin karşısında yüreklerinizle verdiğiniz direniş tüm ezilen halkların tüm işçi ve emekçilerin kurtuluş mücadelesinde yolu aydınlatan bir meşale görevi görüyor. Bizler buraya bir bardak suyumuzu ve bir parça ekmeğimizi paylaşmaya geldik.”

Rojava Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adına konuşan Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Durmaz ise işçilere teşekkür ederek, dayanışma çağrılarını yineledi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here