Anasayfa Haber İnterneti kesmenin nedeni “Türkiye’nin dirliğinin, birliğinin sağlaması”ymış!

İnterneti kesmenin nedeni “Türkiye’nin dirliğinin, birliğinin sağlaması”ymış!

Paylaş

ÖZGÜRLÜKÇÜ SOL- Kürt illerinde kesilen internetle ilgili olarak Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş konunun eşbaşkanların gözaltına alınmasıyla ilgili olmadığı iddia etti fakat ardından durumun “Ortadoğu bu kadar karışık bir noktadayken Türkiye’nin dirliğinin, birliğinin sağlaması” ile ilgili olduğunu ekledi.

Birgün’de yer alan habere göre, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın gözaltına alınması sonrası yaşanan internet kesintisine ilişkin Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’tan açıklama geldi.

Bir gazetecinin “Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da internet bağlantısında yaşanan sorunun Kışanak’ın gözaltına alınması ile ilgili olup olmadığını” sorması üzerine konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, konunun gözaltı kararıyla ilgisini bulunmadığını iddia etti.

“Sosyal medyada zaman zaman provokasyonların yapıldığını” iddia eden Kurtulmuş, “Sosyal medya sorumsuzca davranılacak bir alan değildir. Herkes burada çok dikkatli davranmalıdır. Bizim için önemli olan Ortadoğu bu kadar karışık bir noktadayken Türkiye’nin dirliğinin, birliğinin sağlamasıdır. Aramızda siyasi farklılıklar olabilir ama hepimiz bu ülkenin çocuklarıyız. İnterneti, sosyal medyayı kullananlar da asla ayrılık dili üzerinden birtakım provokasyonlar yapamaz. Yapmamalıdır” dedi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here