Anasayfa Haber İstanbul Gaziosmanpaşa’da bir eve de iki kadın daha infaz edildi.Cenazeler...

İstanbul Gaziosmanpaşa’da bir eve de iki kadın daha infaz edildi.Cenazeler teslim edilmedi.

Paylaş

Erbay ve Öter’in cenazelerinin alınması engelleniyor

 Gaziosmanpaşa’da polisler tarafından katledilen Yeliz Erbay ve Şirin Öter’in cenazeleri Adli Tıp Kurumu’nda keyfi bir şekilde bekletiliyor.
İstanbul Gaziosmanpaşa’da polisler tarafından katledilen Yeliz Erbay ve Şirin Öter’in cenazeleri Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu’nda, İstanbul Valiliği tarafından keyfi bir şekilde bekletiliyor. Otopsi işlemleri tamamlanmasına rağmen, cenazelerin çıkış işlemlerinin imzalanmadığı belirtilirken, cenazeler, ATK’de bekletilmeye devam ediyor.

Öte yandan, ESP, yaptığı yazılı açıklamada, Erbay ve Öter için yarın saat 13.00’da Gazi Cemevi’nde cenaze töreni yapılacağını duyurdu.

Ev sahibi: Yaralı halde gördüm

Gaziosmanpaşa’da sabah saatlerinde yapılan ev baskınında katledilen 2 kadının evin sahibi, kadınlardan birinin yaralıyken infaz edildiğini söyledi.

İstanbul’da infaz timi gibi çalışan polisler bu sabah saatlerinde Gaziosmanpaşa Karadeniz Mahallesi’nde bulunan 1149 numaralı sokakta bulunan bir eve düzenledikleri baskında iki kadını daha infaz etti. Son 4 ayda aynı yöntemle katledilen kadın sayısı 5’e çıkarken, birinin adının Ruken olduğu öğrenilen kadınların katledildiği evdeki izler, Sancaktepe’de aynı yöntemle katledilen Dilan Kortak’ın infaz edilme yöntemini hatırlattı. Apartman dairesinin ikinci katında gerçekleşen olayda, çatışma yaşadığı iddia edilen evin camında sadece iki kurşun izinin olması dikkat çekiyor.

Görgü tanıklarının anlatımına göre, bir ay önce sokağa taşınan kadınlar, mahalleden yapılan ihbar üzerine yapılan baskınla katledildi. Olaya tanıklık eden ve ismini vermek istemeyen bir mahalle sakini, gece saat iki buçuk sıralarında mahallenin çok sayıda polis tarafından abluka altına alındığını ve bir süre sonra silah sesi duyduklarını söyledi. Mahalle sakinleri, yaklaşık 10 dakika süren olayda 8 el silah sesi duyulduğunu belirtti.

Öte yandan kadınların kiraladıkları evin sahibinin sözleri ise infaz iddialarını doğrular nitelikte. Aynı apartmanın en üst katında yaşayan olayın yaşandığı evin sahibi kadınlardan birinin yaralıyken infaz edildiğini söyledi.

diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here