İstanbul Tabip Odası: Sarayın yan odası olmayacağız

Paylaş

İstanbul Tabip Odası’nın yapılacak oda seçimine dair yaptığı toplantıda konuşan Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi İncilay Erdoğan, “Saray’ın yan odası olmayı, bakanlık bürosuna dönüşmeyi engellemek için Demokratik Katılım Grubu’nun desteklenmesini istiyoruz” dedi.

İstanbul Tabip Odası, 24 Nisan’da yapılacak oda seçimine dair Cağaloğlu merkez binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Erez, demokrasi ve barışın olmadığı bir ortamda sağlığın söz konusu olmayacağını belirterek, “Biz demokrasi ve barış istiyoruz. İlk olarak bunu tarif etmekte fayda var” dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi İncilay Erdoğan ise yıllardır onurlu ve iyi hekimlik için mücadele ettiklerini ve yenilenen aday listesiyle hekimlerin hakkını korumaya devam etmek istediklerini belirtti. Erdoğan, ülkedeki sağlık politikalarını da eleştirerek, “Tüm yurttaşların eşit, ücretsiz, nitelikli ve çağdaş bir sağlık hizmeti alması yönünde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

‘Susturmak için her yol deneniyor’

Devletin dinci-mezhepçi politikalarıyla, muhalif bütün sesleri susturma çabasında olduğunu ifade eden Erdoğan, ”Başta tabip odaları olmak üzere meslek örgütlerini de susturmak için her yol deneniyor . Saray’ın yan odası olmayı, bakanlık bürosuna dönüşmeyi engellemek için Demokratik Katılım Grubu’nun desteklenmesini istiyoruz” diye konuştu. Erdoğan, Tabip Odası seçimlerinde bakanlığın odayı ele geçirmek için bürokrat ve memurların oluşturduğu listedeki kişileri seçimin ertesi günü sağlık bürokrasisinde önemli koltuklara atandığını söyledi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here