Anasayfa Haber İstiklal’de BHH’lilere Polis Saldırısı

İstiklal’de BHH’lilere Polis Saldırısı

Paylaş

 

İstiklal Caddesi’nde Tünel’den Galatasaray’a yürümek isteyen BHH’liler önce Tünel’de sonra Galatasaray’da polis saldırısına uğradı.

“Görülmemiş hesap kalmayacak” sloganıyla Tünel’den Galatasaray’a yürümek isteyen Birleşik Haziran Hareketi (BHH) üyeleri, bir günde iki kez polis saldırısıyla karşılaştı.

Cumhuriyet’in internet sitesinde yer alan habere göre, yürüyüş için toplanan BHH üyelerinin önünü Tünel çıkışında kesen polis, eyleme izin verilmeyeceğini söyleyerek saldırdı.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Eş Genel Başkanı Alper Taş, polis saldırısının ardından toplanan eylemcilere 17.00’da Galatasaray meydanında buluşma çağrısı yaptı.

Bu çağrı üzerine Galatasaray’da bir araya gelen BHH üyeleri, kısa süre sonra bir kez daha tazyikli su ve biber gazlı polis saldırısına uğradı.

İkinci polis saldırısına karşın dağılmayan eylemcilere konuşan Alper Taş, Hizb-ut Tahrir’in cuma günü Fatih’te yaptığı “hilafet” yürüyüşüne atıfla, İstanbul’da hilafet için toplanabilirsiniz, demokrasi için değil” dedi. (EKN)

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here