İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri “Katliamlara alışmayacağız hesap soracağız” dedi.

Paylaş

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, Ankara saldırısıyla ilgili yaptıkları eylemde, “Katliamlara alışmayacağız hesap soracağız” dedi.

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, Ankara’da yaşanan bombalı saldırıyla ilgili Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde basın açıklaması düzenledi. Yurttaşların yanı sıra çeşitli siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile CHP İzmir Milletvekili Musa Çam’ın da katıldığı açıklamada, “Katliamları kınıyoruz alışmayacağız hesap soracağız” yazılı pankart taşınarak, sık sık “Katil devlet hesap verecek” ve “Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atıldı.

Grup adına açıklama yapan KESK Dönem Sözcüsü Bahri Akkan, son beş ayda Ankara’da meydana gelen bombalı saldırılarda 150’den fazla insanın yaşamını yitirdiğini belirterek, yaşanan saldırılara dair kesin olan tek şeyin AKP iktidarının içeride ve dışarıda büyük bir saldırganlıkla takip ettiği savaş politikaları olduğunu söyledi. Saldırı kınadıklarını belirten Akkan, “Bu saldırıyı ve siyasi iktidar eliyle ülkede yaratılan kaos ortamını protesto ediyoruz” dedi. Havuz medyasının yaptığı haberlere de değinen Akkan, iktidarın medya eliyle 17 Şubat’ta patlayan bombaları kendi çıkarına dönüştürmek için yaptığına benzer bir tutumun bu katliamda da sergilendiğini belirtti.

Açıklama atılan sloganlarla sona erdi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here