Anasayfa Haber İzmir’deki barış mitingi için Kılıçdaroğlu’na da davet

İzmir’deki barış mitingi için Kılıçdaroğlu’na da davet

Paylaş
  •  İZMİR (DİHA) İzmir Barış Bloku, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde yapacağı Barış Mitingine konuşmacı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile HDP Eş Genel Başkanlarını davet etme kararı aldı.

İzmir Barış Bloğu, son günlerdeki yaşanan gelişmeleri değerlendirmek ve 1 Eylül Dünya Barış Günü vesilesi ile Gündoğdu Meydanı’nda yapacağı miting için değerlendirme toplantısı yaptı. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Barış Bloku bileşenlerinin yanı sıra yurttaşlar da katıldı. Toplantıda Silvan, Lice, Şemdinli ve Varto’daki sokağa çıkma yasakları ve devlet şiddeti eleştirildi. Blok, Kürdistan’da yaşanan çatışmalı sürece dikkat çekmek için de, 20 Ağustos’ta Alsancak’ta kitlesel basın açıklaması yapacak.

Toplantının ikinci gündemi ise, 1 Eylül Dünya Barış Günü vesilesi ile Gündoğdu meydanında yapılacak miting organizasyonuydu. Mitingin güçlü geçmesi için belli görevlendirmelerin yapıldığı toplantıda önemli bir karar da alındı. 1 Eylül’de barışı daha güçlü haykırmak için Blok, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ’ın konuşmacı olarak davet edilmesine karar verildi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here